Daily Archives: 17.7.2015

Handicapovaní fotbalisté hledají spoluhráče do polského týmu

Polský tým z pohraničí hledá zdravotně postižené hráče z České republiky, kteří by chtěli začít své dobrodružství s fotbalem.

Víček na pomoc Adélce už je více než tuna

Už jen do konce srpna mohou lidé přispět sbíráním víček od plastových lahví na nákup speciálních pomůcek pro nemocnou Adélku z Kopřivnice.

MPSV: Čerpáme maximum evropských dotací, chybovost se drží pod jedním procentem

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ), jehož řídicím orgánem je Ministerstvo práce a sociálních věcí, má velmi nízkou chybovost certifikovaných výdajů.

Proč nemám nárok na průkaz ZTP, když mám ID III. stupně?

Dotaz: Proč nemám nárok na průkaz ZTP, když mám 3.stupeň ID. Mám průkaz který je prošlý a řekli mi, že na něj můžu jezdit. Jedná se o průkaz TP.

Kvalita vody ve většině přírodních koupališť je dobrá

Velká většina přírodních koupališť ve všech českých a moravských krajích hlásí před tropickým víkendem vodu relativně čistou a vhodnou ke koupání.

Zaměstnavatelé musí při vedrech zajistit dostatek tekutin

Zaměstnavatelé musí při vedrech zajistit svým pracovníkům dostatek tekutin, klimatizace však ze zákona povinná není, dnes sdělila personálně-poradenské společnosti McROY Czech.

Ministr chce zjednodušit prodej domácích potravin

Ministerstvo zemědělství počítá v připravované vyhlášce k zákonu o potravinách se zjednodušením pro malé výrobce produktů rostlinného původu, například domácích marmelád nebo perníčků.

Marek cvičí mozek metodou z Alabamy

Má prázdniny. Před pár dny oslavil dvanácté narozeniny. Místo oslav a běhání po venku se spolužáky ale Marek Jurečka z Kopřivnice denně tvrdě dře na tom, aby zlepšil svoji kondici.

Neslyšící krásky a krasavci z celého světa míří do Přelouče

Po mole na Masarykově náměstí se už v pondělí projde 95 finalistů soutěže z 50 zemí