Daily Archives: 18.7.2015

Policisté pátrají po nebezpečném muži, utekl z léčebny Kosmonosy

Policisté pátrají po mladém muži, který utekl z léčebny z kosmonoské psychiatrické léčebny na Mladoboleslavsku. Muž má nařízenou ústavní sexuologickou léčbu a mohl by být sobě i okolí nebezpečný, řekla mluvčí mladoboleslavské policie Lenka Sikorová.

Podali petici proti posudkářům

Zdravotně postižení začátkem června předali do sněmovny petici, která míří proti posudkovým lékařům.

Převzdělaní invalidé

Analýza rady zdravotně postižených vypracovaná pro ministerstvo práce a sociálních věcí zmiňuje jako jeden z důvodů, proč invalidé nemohou najít zaměstnání, jejich nízkou kvalifikaci. Někzeří jsou však zase „převzdělaní“.

Leasingové firmy či prodejci elektřiny zaměstnávající hendikepované podvádějí

 Povinnost zaměstnávat zdravotně postižené mají všechny podniky (viz Povinnosti pro firmy). Mnoho z nich se zákonu různými způsoby vyhýbá. Proto se podle informací TÝDNE zvažují změny, jejichž smyslem je tuto povinnost „zatraktivnit“.

Církev pořídí nová chodítka nemocným

Dvanáct nových chodítek a padesát polohovacích pomůcek za sedmdesát tisíc korun pořídí ivančická Jednota bratrská pro léčebnu dlouhodobě nemocných. Pomůže jí k tomu příspěvek ze třetího ročníku grantového programu Nadace České spořitelny.

Je mentálně postižená, přesto je topmodelka!

Krásná Australanka Madeline Stuartová (18), která se narodila s Downovým syndromem, vždy snila o tom, že se stane modelkou. Přes všechny nesnáze vytrvala a nyní si splnila svůj životní sen a podepsala kontrakt se známými americkými značkami!

Rozhodující je pro mě dobrý pocit, říká sportovec ve tmě Marek Šimíček

Zdolat půlmaraton či překonat 50 kilometrů v bílé stopě. To jsou výkony, na které se s respektem musí dívat snad každý, komu sport není úplně cizí.