Daily Archives: 20.7.2015

Domácí péče a mobilní hospice dostanou 11,4 mil.kč

Střediska domácí a paliativní péče a mobilní hospice dostanou na svoji činnost 11,4 milionu korun, sdělila dnes mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová s tím, že rozhodnutí o poskytnutí dotace bude vydáno v průběhu příštích týdnů.

Hygienici ve středních Čechách našli na táborech malé nedostatky

Hygienici ve středních Čechách našli na táborech zatím jen malé nedostatky. Při 33 dosavadních kontrolách odhalili osm závad a uložili tři pokuty v řádu stokorun.

Vrchní soud snížil trest jednomu z obchodníků s jedovatým lihem

Vrchní soud v Olomouci dnes jednomu ze dvou mužů z Karvinska snížil trest za prodej jedovatého alkoholu z deseti na osm let vězení. Druhému obžalovanému, který nelegální alkohol prodával i po propuknutí metanolové aféry v září 2012, vrchní soud nechal původní osmiletý trest.

Mám tři vývody a cesta v MHD je nereálná. Mám nárok na příspěvek na auto?

Dotaz: Mám tři vývody a dojet si na nákup či k lékaři je neskutečné peklo. Na Úřadě mi ale pracovnice řekla, že co bych ještě nechtěl, že jsem v podstatě zdravý. Mám tedy nárok na příspěvek na auto, když je to jediný prostředek, kterým se mohu důstojně přepravovat?

Sirotčí důchod je vázán na studium, proto je nutné to doložit

Studentům nedávno skončil další školní či akademický rok. Pobírají-li sirotčí důchod, pro pokračování výplaty dávky je nutné doložit České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) potvrzení o pokračování studia. ČSSZ během letních měsíců kontroluje trvání nároku na sirotčí důchody, někteří ze studentů proto mohou obdržet rozhodnutí o jeho odejmutí.

Pomáhají jen nákladné rehabilitace

Jan Bendová z Klatov je po operaci nádoru částečně ochrnutá, skončila na vozíku

Dvojice běžců, která vyráží i dobíhá společně

Na startovní čáru sobotních závodů Run Tour v Liberci se postavilo také třináct běžců s postižením zraku společně se svými traséry.

Na Žižkově je klub pro handicapované

Nezisková organizace ERGO Aktiv, sídlící v Olšanské ulici, založila klub, který má pomoci hendikepovaným osobám po mozkových příhodách vrátit se do společnosti.

Malíř vystaví obrázky, které nakreslil svými ústy

Své obrázky malované ústy vystaví umělec s tělesným postižením Jakub Hříbek v knihovně ve Velkých Losinách. Vernisáž se uskuteční zítra v deset hodin.

Corriere della Sera: Móda, která škodí zdraví

Příliš vysoké podpatky, velmi přiléhavé džínsy, obrovské kabelky a levná bižuterie: to jsou jen některé příklady potenciálně škodlivých součástí módy. Každá žena je má bohužel ve skříni, a proto je musí nosit uvážlivě, aby se nestala obětí módy, píše italský deník Corriere della Sera.