Daily Archives: 21.7.2015

Melaminová miska uvolňuje formaldehyd

Informace MZ ČR o nebezpečných výrobcích Melaminová miska ZH ZEPHAN HOMES MELAMINE WARE NO.Z007-1-1-BOWL a Melaminový hrnek s víčkem MELAMINE WARE NO.1013

Sahejte na exponáty, láká slavné muzeum nevidomé

Španělské muzeum Museo del Prado nabízí speciální výstavu pro nevidomé. Místo zrakem si díla světových mistrů budou moci „prohlédnout“ hmatem.

Nejkrásnější neslyšící lidé z celého světa se sjeli do Přelouče

Přehlídkové molo, promenáda v plavkách, modelky. Včerejší přehlídka v Přelouči nevypadala na první pohled nijak výjimečně. Všichni, kdo si však na molo vyšlápli, byli neslyšící.

Handicapovaní rybáři získali nová loviště

Středočeský územní rybářský svaz označil 38 lovišť pro rybáře se zdravotním znevýhodněním. Nejvíce jich přibylo na Mladoboleslavsku

Tomáš Halík namaluje beránka na pomoc postiženým

Získat peníze za pomoci beránka či ovečky. Taková je snaha meziříčského střediska Diakonie ČCE. Finanční prostředky použije na druhou etapu opravy budovy sloužící lidem s mentálním a tělesným postižením.

Musíme mít s průkazem ZTP/P na Slovensku dálniční známku?

Dotaz: Chtěla bych s manželem na Slovensko k příbuzným. Manžel má průkaz ZTP/P. Musím koupit dálniční známku a platí tam stejná pravidla jako v ČR. Popřípadě autobusovou dopravou.

Falešné výběrčí sbalili strážníci

Dvojice cizinců loudila peníze po lidech v Rožnově. Podvodníci se prokazovali listinou ke smyšlé sbírce a hráli hluchoněmé

Koalice jedná o zvýšení příspěvku na péči. Národní rada chce o 10 procent

Finanční podporu hendikepovaných projednávají členové koalice s Národní radou osob se zdravotním postižením. Předseda Rady Václav Krása (foto) chce přesvědčit premiéra, ministryni práce a ministra financí, aby se zvýšil příspěvek na péči. Neměnil se už osm let.