Daily Archives: 22.7.2015

Hygienici zjistili na dětských táborech pět menších epidemií

Pět epidemií zažívacích onemocnění, většinou s lehkým průběhem, a jednu závadu v zásobování pitnou vodou zjistili hygienici při letošních prvních kontrolách dětských táborů. Uložili 17 pokut v celkové výši 15.000 korun, zákaz konání akce nevydali.

MSF: V uprchlických táborech v Řecku panují hrozné podmínky

Přetékající toalety, haldy zapáchajícího odpadu a zoufalé rodiny uprchlíků. Tak to podle snímků organizace Lékaři bez hranic (MSF), které zveřejnil britský list Daily Mail, vypadá v současnosti v uprchlických táborech na řeckém ostrově Lesbos.

DAROVALI TOMÁŠKOVI PŘES JEDENÁCT TISÍC KORUN

Dvouletý Tomášek ze Zavidova statečně bojuje s nemocí, která nese název: Loweho syndrom. Aprávě k němu putoval výtěžek z třetího ročníku multikulturní benefiční akce „Senec nad vodou potřetí“.

Dny umění nevidomých

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR pořádá festival Dny umění nevidomých na Moravě. Jedná se o festival zrakově postižených umělců a souborů, jejichž jsou nevidomí a slabozrací rozhodujícími činiteli.

Příspěvek na péči zvýší, ale kdy a o kolik se neví

Včera při jednání na vládě žádal šéf Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása vládu, aby zvýšila příspěvek na péči pro handicapované o 10 procent.  Uspěl alespoň částečně, vláda mu slíbila navýšení o pět procent, ale až od července 2016. V lednu 2017 by se pak měl zvýšit o dalších pět procent.

Invalidní důchodci si mohou neomezeně přivydělávat, má to ale háček

U invalidního důchodu 1. a 2. stupně se přivýdělek přímo předpokládá, protože se doba pobírání nepočítá do doby pojištění pro starobní důchod. U 3. stupně ale musíte být obezřetní.

Martin Kukla má stříbro z mistrovství světa do 23 let

Tělesně postižený oštěpař z českobudějovického Centra zdravotně postižených JČ vybojoval cenný kov v holandském Stadskanaalu

Kraj dokončil největší transformaci sociálního ústavu v republice

Pro 144 hendikepovaných klientů Domova sociálních služeb ve Slatiňanech se zásadně mění jejich životní podmínky. V rámci největšího projektu transformace sociálních služeb v naší republice se mohli přestěhovat z velkokapacitního ústavu do dvanácti nových rodinných dvojdomků a dvou bytů v blízkém okolí.

Mapy bez bariér – nový projekt pro lidi na vozíku

Nadace Charty 77 a Konto Bariéry spouští projekt „Mapy bez bariér“, který umožní lidem s omezenou pohyblivostí, to znamená vozíčkářům, seniorům či rodinám s kočárkem, lepší plánování výletů a dovolených, zpřístupní jim kulturněhistorické dědictví naší země a prospěje cestovnímu ruchu.

Lidem s poškozeným mozkem svítá v Kladrubech nová naděje

Velkou šanci na zlepšení zdravotního stavu mají nyní díky intenzivní péči klienti Rehabilitačního ústavu Kladruby. To jako vůbec první v Česku zahájilo na začátku prázdnin tříměsíční cykly rehabilitace lidí se získaným poškozením mozku. Projekt potrvá ve zkušebním režimu 18 měsíců a bude ho hradit pojišťovna. Ta pak projekt vyhodnotí a rozhodne, zda v úhradách zmiňované péče bude pokračovat.