Daily Archives: 29.7.2015

Školáci podle průzkumu nejsou příliš vstřícní vůči HIV pozitivním

Méně než třetina žáků by si koupila čerstvou zeleninu od HIV pozitivního prodejce. O něco více než polovina souhlasí, že by HIV pozitivní děti měly navštěvovat školu společně s HIV negativními.

Osmiletému Američanovi transplantovali obě ruce

Osmiletý Američan Zion Harvey (foto) se stal nejmladším pacientem na světě, kterému lékaři transplantovali obě ruce. Desetihodinová a velmi komplikovaná operace se konala v dětské nemocnici ve Filadelfii, uvedla agentura AFP.

Otec je hluchoněmý. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz: Mám postižené rodiče. Otec je hluchoněmý a neovládá znakovou řeč, tudíž se s nikým nedomluví. Doprava v MHD mu dělá velké potíže. Měl by nárok na příspěvek na osobní automobil?

Ministryně Marksová: Klokánky financuje z 90 procent stát. Přesto fond dluží desítky milionů

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se ohradila proti tvrzení prezidenta Miloše Zemana, který podle svého mluvčího lituje, že se „nepodařilo nalézt třicet milionů korun pro Klokánky, které pečují o české děti, třebaže částka na pomoc imigrantům bude zřejmě řádově vyšší.“

Postižení nebránilo táborníkům v odhalování zločinu

Pilní a neúnavní detektivové, kteří jdou po stopě pachatele trochu jinak. V ty se proměnili táborníci ze všech koutů moravskoslezského kraje, kteří se účastnili prázdninového pobytu v podhorském městečku. Jednalo se o tradiční tábor určený mentálně postiženým.

Nový pavilon v Luži přijel otevřít Moravec

Pro biatlonistu Ondřeje Moravce znamenal včerejší den speciální zážitek. Přijel na otevření nového pavilonu do Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku, kde mu lékaři pomohli s nemocí kloubů.

Mám 86% ztrátu sluchu dle Fowlera. Proč mi nechtějí dát průkaz ZTP?

Dotaz: jsem nedoslýchavý, je mi 16 let a chodím na střední školu mezi slyšícíma, ale teď přejdu k věci, přibližně před rokem jsme s otcem zažádali o průkaz ZTP, jelikož mi vypršela platnost předchozího, mám 86 % ztrátu dle Fowlera a průkazku mi zamítli i přes odvolání, plánujeme se odvolat znovu, jen bych chtěl poradit od Vás jakožto od odborníka, co bychom s otcem měli napsat do odvolávací zprávy, aby si komise uvědomila, že život s naslouchadly není tak lehký a že průkazku ZTP bych právoplatně dostat měl.

Otec zesnulého zpěváka Michaela Jacksona utrpěl infarkt

Otec zesnulého popového zpěváka Michaela Jacksona byl hospitalizován s infarktem v brazilském Sao Paulu. Informovala o tom agentura AP, podle níž Joe Jacskon zůstává na jednotce intenzivní péče.

V Č. Budějovicích přes léto ošetří mnohem více zraněných dětí

Českobudějovická nemocnice v červenci ošetřila kvůli vážným úrazům až o polovinu více dětí než v jiných měsících. Přes léto bývá obvykle hospitalizováno kolem 120 dětských pacientů.

Hygienici v hradeckém kraji zatím zkontrolovali 77 kontrol táborů

Hygienici v Královéhradeckém kraji mají za sebou od začátku prázdnin do 27. července 77 kontrol letních táborů. Ve dvou případech udělili pokuty v celkové výši 3200 korun za závady při manipulaci s potravinami.