Daily Archives: 30.7.2015

Díky chladnu se místy zlepšila voda na koupalištích

V půli prázdnin je voda na řadě přírodních koupališť stále vhodná ke koupání. Chladnější počasí v minulých dnech navíc leckde pomohlo kvalitu vody zlepšit.

Před volbami chtěly strany zvrátit Drábkovy kroky. Ale teď…

Návrh skupiny poslanců, aby se pravidla přiznávání příspěvku na péči lidem se zdravotním postižením vrátila do podoby, která platila do konce roku 2011, dnes narazil na nesouhlas vlády. Vyplývá to z předběžných výsledků jednání kabinetu. Podle něj je nová právní úprava platná od 1. ledna 2012 klientsky přívětivější, srozumitelnější a přehlednější.

Největší radostí je každý vyléčený dětský pacient

Mahulena Mojžíšová je novou primářkou dětského oddělení Nemocnice Hořovice. V rozhovoru Berounského deníku se vyjádřila nejen k neutěšené situaci s dětskými lékaři. Navíc naznačila, jak by se mohly tyto problémy řešit.

Za půl roku prošlo rekvalifikací téměř 22 400 lidí

Během šesti měsíců letošního roku se 22 396 uchazečů a zájemců o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR (ÚP ČR). Více než 80 % z nich rekvalifikaci v tomto období úspěšně ukončilo. Za půl roku poskytl ÚP ČR na rekvalifikace celkem 183 090 492 Kč. Částka zahrnuje i prostředky z Evropského sociálního fondu.

Dobrovolníci loni ušetřili organizacím svou prací téměř čtvrt milionu korun

Desítky dobrovolníků z Děčína a okolí každoročně pomáhají v nejrůznějších neziskových organizacích. Jen ti sdružení pod Dobrovolnickým centrem občanského sdružení Slunečnice loni ušetřili téměř čtvrt milionu korun, které by tyto organizace jinak musely vyplatit na mzdách.

Olomoucký kraj má nejnižší důchody

Důchody v našem kraji jsou nejnižší v zemi. Ve srovnání s jinými kraji pobírají lidé méně ve starobním, invalidním a vdoveckém důchodu. Na nízké dávky má vliv i vysoká nezaměstnanost.

Dva tisíce bolestivých kilometrů pro sny dvou kluků

Mladý Jirkovák Milan Dzuriak v úterý zakončil svoji charitativní jízdu kolem České republiky. Na kontě Cesty proti bolesti je už 110 tisíc korun

MZ: Kosmetický set pro děti může způsobit oční infekci

Ministerstvo zdravotnictví varovalo před kosmetickou sadou pro děti s názvem Petite Girls.