Archiv: Srpen 2015

Koláže na podporu Tichého světa půjdou do podzimní dražby

Známé osobnosti pod vedením fotografky a výtvarnice Jitky Kopejtkové věnovaly jedno krásné srpnové odpoledne dobré věci.

Pro léčbu revmatických onemocnění dětí chybí v Česku centralizovaná péče i specialisté

Není to tak dávno, kdy děti s juvenilní artritidou končily na vozíčku. Přestože je tato nemoc, která je nejčastějším chronickým onemocněním vedoucím k pohybovému omezení dětí, zatím považována za nevyléčitelnou, lze díky novým léčebným postupům dosáhnout stále častěji dlouhodobého zklidnění neboli plné remise.

Vyběhněte do ulic Kladna s René Kujanem

Běháte rádi? Tak nyní máte skvělou příležitost zaběhat si v Kladně s ultramaratoncem Reném Kujanem. Akce s charitativním podtextem se uskuteční ve čtvrtek 10.září.

Příspěvek na auto. Nejdůležitější je posudkový lékař

Dotaz: Manžel je po amputaci nohy pod kolenem. Má invaliditu 3. stupně. Naše auto se rozpadlo a není jak se dopravovat k lékařům. Přidá nám stát na nové?

Stipendium. Pro zdravotně handicapované

Institut CEMI v říjnu zahajuje již devátý ročník MBA a LLM oborů a otevírá další stipendijní program, který poskytuje jedinečnou šanci zdravotně handicapovaným uchazečům o studium.

Vedro doslova paralyzuje vodicí psy

Vedro trápí mnoho lidí v regionu. A ještě více problémů mají například nevidomí, kteří využívají pomoci vodicích psů. Tropické vedro zvířata mnohdy doslova paralyzuje.

Děti zachráněné v Rakousku před smrtí žízní opustily nemocnici

Tři syrské děti z nákladního automobilu s uprchlíky zadrženého v pátek v Horních Rakousech, které málem zemřely žízní, opustily v sobotu nemocnici v doprovodu svých rodičů.

Praha chce zavést hromadné zasílání varovných SMS

Hlavní město Praha chce zavést hromadné zasílání varovných SMS, které by bylo možné v případě nehod nebo neštěstí zasílat obyvatelům postižených městských částí.

Olomoucká charita zajistí lékařskou péči pro 350 dětí z Haiti

Olomoucká arcidiecézní charita (ACHO) se chystá zajistit lékařskou pomoc pro 350 dětí z jedné ze základních škol v jedné z nejchudších zemí světa – Haiti.

Ostrava mění podmínky rozdělování peněz na ozdravné pobyty

Ostrava mění podmínky pro přerozdělování peněz z městského Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší, z něhož se hradí ozdravné pobyty pro děti do 15 let.