Daily Archives: 7.8.2015

Čvančara z Lípy má bronz ze speciální olympiády

Velký sportovní úspěch zaznamenal na Special Olympic World Games 2015 v americkém Los Angeles českolipský sportovec Petr Čvančara.

Vozíčkáři vyrazili na Lučiny

První srpnovou sobotu se někteří členové Klubu vozíčkářů Trutnov vydali na Lučiny. Zamluvili si výletní vláček, řidič Dominik byl velmi vstřícný a ochotný. Dokonce na začátku výletu ještě v Trutnově vyhověl a nechal koupit láhev Fernetu na posilnění – ráno bylo víc chladnější.

Paralympik Jiří Ježek návratem na kolo překonal další hranici

Hendikepovaný cyklista Jiří Ježek, šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa, který je zároveň nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie, při Krušnotonu opět usedne do sedla! Závodník, který má od roku 1985 po autonehodě amputovanou pravou nohu pod kolenem, si střihne střední, 180 kilometrů dlouhou trať.

Centrum Archa oslavilo deset let

Své desetileté výročí od založení včera oslavilo Denní centrum Archa (DCA) v zámecké zahradě. Všechny návštěvníky rozparádila hranická ska skupina Gentlemen´s klub, která zde uspořádala benefiční koncert.

Jaké musí nevidomý mít ještě postižení, aby získal příspěvek na auto?

Dotaz:
Může mě nějaký odborník přesně napsat, jaké ještě musí mít člověk postižení, který zcela v dospělosti oslepl po úraze oka, aby měl nárok na příspěvek na osobní automobil?
Bratr krom tohoto postižení loni prodělal mozkovou mrtvici a má problémy od té doby s pravou částí celé ruky včetně ramene.
Tak nevím, kdo o tomto příspěvku rozhoduje, rozhodně se mě to nelíbí, protože bez rychlé lékařské pomoci mu hrozí, že ochrne a to pak dostane ještě takto víc postižený konečně ten příspěvek???