Daily Archives: 18.8.2015

Změna v poskytování příspěvku na péči

Změnu zákona, který by přiznával příspěvek na péči nevyléčitelně nemocným dětem bez posudku sociálních pracovníků, bude žádat tým zdravotníků z Mobilního hospice Ondrášek. Ten o děti v posledních dnech jejich života pečuje přes 4 roky.

Zemřela Olga Joklová

Olga Joklová, která trpěla nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel, zemřela v neděli večer v Jihlavě. Byla držitelkou Ceny Olgy Havlové.

Linka pro neslyšící je i v Ústeckém kraji

Možnost spojení osob se sluchovým postižením s hasiči pomocí SMS se rozšířila do Ústeckého kraje. Speciální tísňovou linku pro osoby se sluchovým postižením měli zavedenou zatím v Pardubickém, Plzeňském a Olomouckém kraji. Nyní se k nim připojil i Ústecký kraj.

Ministerstvo prý není brzdou v záchraně Klokánků

Ministerstvo práce a sociálních věcí se ohradilo proti výrokům poslankyně Radky Maxové, že snad má být „brzdou v záchraně Klokánků“.

V Česku pečují o lidi s demencí hlavně rodiny

Péče o lidi s demencí poskytovaná rodinou stojí měsíčně od 40.000 do 60.000 korun, pečující rodinní příslušníci jí tráví přes 300 hodin za měsíc. Zdravotních a sociálních terénních služeb lidé příliš nevyužívají, těchto služeb je málo a jsou finančně náročné.

Chovatele v Německu uštkla mamba černá, díky antiséru přežil

Na západě Německa uštkla chovatele mamba černá, což je jeden z nejjedovatějších hadů světa. Mladík útok zvířete přežil díky tomu, že mu byl včas podán protijed, který měla univerzitní klinika v Düsseldorfu, napsala dnes agentura DPA. Podobný případ se před čtyřmi lety stal také v České republice.

Mladíkovi v Tennessee zachránil chytrý mobil život

Osmnáctiletý Sam Ray z amerického státu Tennessee nejspíše vděčí za svůj život aplikaci umožňující zadávat hlasem povely chytrému mobilnímu telefonu. Mohl si tak zavolat na nouzovou linku o pomoc, když se najednou ocitl přitlačený pod autem.

IKEA stahuje z prodeje noční světlo do zásuvky

Nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje noční osvětlení do zásuvky Patrull kvůli riziku elektrického šoku. Zákazníci, kteří si výrobek koupili, ho mají vrátit ho do jakéhokoli obchodního domu společnosti, kde jim budou v plné výši vráceny peníze. IKEA to oznámila v tiskové zprávě.

Za špatnou vodu v Praze 6 už pojišťovna vyplatila přes 27 milionů

Pojišťovna již vyplatila kvůli špatné vodě v Praze 6 přes 27 milionů korun. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) již vypořádaly žádosti o odškodnění, celkem jich odeslaly pojišťovně k vyřízení 5672.

Benefice v H.Brodě představí moderní psychiatrii a léčebné metody

Veřejná benefice v areálu havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice s názvem Po stopách Sedícího býka představí veřejnosti moderní psychiatrii a některé její léčebné metody. Děti se mohou během programu naučit péct staročeské placky, mohou bubnovat, malovat, svézt se na koních i v kočáru a zúčastnit se různých soutěží.