Archiv: Listopad 2015

Rokycany: Euroklíč opět zdarma

K projektu Euroklíč se město Rokycany přihlásilo již v roce 2007. Následovalo osazování prvních míst eurozámky a euroklíče si mohli potřební lidé vyzvednout zdarma na sociálním a zdravotní odboru Městského úřadu v Rokycanech. Po vyčerpání zásob nastalo několikaleté období, kdy euroklíč bylo možné pouze zakoupit.

Prahu lze před Vánocemi rozsvítit i pomocí dárcovských esemesek

Britská kapela Blue dostala v roce 2006 geniální nápad – spojit rozsvícení londýnského vánočního stromu s charitou. Inspiraci od kapely si vzalo také pražské radio City 93,7 FM, které prostřednictvím největšího symbolu pražských Vánoc – stromu na Staroměstském náměstí – podporuje vybrané pražské charitativní projekty.

Při soutěži StarDance vybralo Paraple na pomoc vozíčkářům víc než 11,5 milionu

Centrum Paraple vybralo na pomoc vozíčkářům přes 11,5 milionu korun. Dary posílali diváci při sledování taneční soutěže StarDance. Patron centra Zdeněk Svěrák pak ve vysílání České televize všem děkoval.

Sucho trápí naše zdraví. Způsobuje záněty

Se začátkem topné sezóny se pojí řada zdravotních problémů. Škrábání v krku, ucpaný nos, pálení očí či chronická onemocnění horních i dolních cest dýchacích. To jsou nejčastější problémy způsobené vzduchem, jehož vlhkost klesá pod 40 procent. Pomoct přitom může i obyčejné prostěradlo.

Na 1. stupni 33 ZŠ se testoval vzdělávací program Pohyb a výživa

Na prvním stupni 33 základních škol se v loňském školním roce testoval vzdělávací program Pohyb a výživa.

Průzkum: Většina lidí by uvítala pozvánky od lékaře na prevenci

Valná většina Češek a Čechů by uvítala, kdyby jim od lékaře chodily pozvánky na preventivní prohlídky.

Ve vodě v osmi domech v Přerově objevili odborníci legionellu

Během namátkové kontroly objevili odborníci v osmi přerovských domech zvýšený obsah bakterie zvané legionella.

Hledání nových zaměstnanců: boom sociálních sítí se nekoná. V Česku je využívá jen 10 procent firem

 Největší profesní sociální síť na světě LinkedIn má kolem 300 milionů členů, přibližný počet českých uživatelů je kolem 900 tisíc. Náboráři v Česku ji ale k hledání nových zaměstnanců využívají minimálně.

Průzkum: Na ochranu před chřipkou dbá 42 procent lidí

Na ochranu před chřipkou dbá podle aktuálního průzkumu v Česku 42 procent lidí, z nich se pět procent nechá očkovat. Většina Čechů však chřipku nepozná.

Inspekce zjistila v čirokové mouce zdraví nebezpečné alkaloidy

Nebezpečné alkaloidy odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve čtyřech šaržích čirokové mouky různých značek.