Daily Archives: 11.11.2015

Spotřeba antibiotik v chovech hospodářských zvířat se zvýšila

Spotřeba antibiotik v chovech hospodářských zvířat se v posledních letech zvýšila. Na tiskové konferenci to dnes řekl prezident Komory veterinárních lékařů Karel Daniel.

O výrobě s naftalenem v Benátkách n. J. se rozhodne až příští rok

Stavební řízení firmy Carborundum Electrite, která chce v Benátkách nad Jizerou postavit kontroverzní zařízení na výrobu brusných kotoučů, bude pokračovat až příští rok.

Mám artrózu kyčlí a kolen. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Potřebovala bych vědět zda mám nárok na průkazku ZTP. Je mně 59 roků. Mám před endoprotézou pravého kyčelního kloubu, výrazné degenerativní změny kyčlí a kolen, páteře (podrobný dg nález přikládám).

Vyšetření biomikroskopem odhalí cukrovku dřív

Každý rok se 14. listopadu, tedy v den narození Fredericka Bantinga, který se svým spolupracovníkem objevil léčebné účinky inzulinu, připomíná Světový den diabetu.

Ochrnutá žena zvládá díky speciálnímu vozítku i výcvik koní

Čtyřicetiletá Dana Selnekovičová, maminka dvou dětí, prodělala před šesti lety při sportu úraz, při kterém si poranila páteř a ochrnula. Díky speciálnímu pomocníkovi – elektrickému invalidnímu vozíku – se mohla znovu navrátit do plnohodnotného života.

Handicapovaná sportovkyně Daniela dostane nový vozíček

Mladá vozíčkářka Daniela Šiffnerová se bude moci brzy těšit z nového invalidního vozíku. Nový vozík bude speciálně upravený na míru pro běžné užívání, ale i praktikování sportu boccia, kterému se Daniela věnuje.

Motorkáři ukázali srdce. Pomohli hendikepovanému

Motorkáři jsou nejen drsní hoši v koženém oblečení, ale mají také velké srdce. Koncem minulého týdne to dokázali vrchovatě, když postiženého chlapce z Rohozné Josefa Beneše obdarovali polohovacím lehátkem.

Otevřené mistrovství ČR v šachu

Na počátku října se na Horní Bečvě odehrála významná sportovní a společenská událost. Frenštátská TJ Respekt zde uspořádala otevřené mistrovství ČR tělesně postižených v šachu.

Zemřel fanoušek, který stihnul poslední díl Hvězdných válek

Dvaatřicetiletý Američan Daniel Fleetwood trpící rakovinou zemřel necelý týden poté, co se mu splnilo jeho poslední přání: uvidět nejnovější díl filmové ságy Star Wars.

Americký exprezident Carter reaguje na léčbu nádorů dobře

Organismus bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera reaguje pozitivně na léčbu rakoviny. Dosavadní testy nenasvědčují tomu, že by se u něj utvářel nový zhoubný nádor, ale testy ještě budou pokračovat. Uvedla to dnes podle agentury AP mluvčí exprezidenta Deanna Congileová.