Archiv: Prosinec 2015

Dvě starší ženy se v Praze Nuslích přiotrávily zplodinami z karmy

Dvě starší ženy se dnes dopoledne v Praze Nuslích přiotrávily zplodinami z karmy, 12 lidí muselo být evakuováno.

Terapeutka: Manuál poradí, jak dodržet novoroční předsevzetí

Dodržet novoroční předsevzetí prý lidem pomůže šestibodový manuál. Předsevzetí by mělo být reálné a člověk by měl cítit, že je to něco, v čem opravdu chce vytrvat, řekla terapeutka Romana Kotěrová.

Ohňostroje zatíží německý vzduch 4000 tunami polétavého prachu

Silvestrovské ohňostroje zatíží ovzduší v Německu odhadem 4000 tunami polétavého prachu, což odpovídá zhruba 15 procentům ročních emisí škodlivých pevných částic ze silniční dopravy.

Petardy na Silvestra ohrožují zvířata, raději je omezit

Odjet na Silvestra z města před ohňostroji a petardami či schovat domácí zvířata do tišších místností bytů radí jejich majitelům ochránci přírody.

V Moravskoslezském kraji jsou zhoršené rozptylové podmínky

V Moravskoslezském kraji jsou zhoršené rozptylové podmínky.

Nákaza prasečí chřipkou zabila od listopadu v Íránu 112 lidí

Nákaza prasečí chřipkou usmrtila od poloviny listopadu v Íránu již 112 lidí, informovala dnes tamní média. Onemocnění podlehl i první zdravotník. Dalších 1190 osob, u kterých lékaři zjistili přítomnosti viru H1N1, skončilo v nemocnici.

Zůstane mi stávající průkaz ZTP po dobu vyřizování nové žádosti?

Dotaz:
Mám dotaz . Jsem držitel průkazu ZTP, jeho platnost je do 31.12.2015. Novou žádost budu podávat v pondělí 23.11.2015. Proto se chci informovat, zda mi bude zanechán původní průkaz ZTP, do doby než dostanu nový průkaz ZTP?

V Británii chtějí do 3 let pěstovat chrupavky k obnově částí těla

Pacienti, kteří potřebují chirurgicky rekonstruovat části těla, jako je nos nebo uši, by už poměrně brzy mohli využít léčbu s pomocí chrupavky vypěstované v laboratoři. Informuje o tom zpravodajská stanice BBC s odvoláním na vědce z Waleského centra pro popáleniny a plastickou chirurgii.

Experti radí kupovat doplňky stravy jen prověřené

Doplňky stravy by lidé měli kupovat jen od výrobce, který zřetelně uvádí na štítku či v příbalovém letáku složení a původ suroviny, včetně výsledků analýzy svědčících o bezpečnosti. Doporučení vydalo Centrum zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu v reakci na dva případy trávicích potíží po požití doplňků s chlorelou a spirulinou.

Klimkovice chtějí studii, která vyhodnotí intenzivní rehabilitace

Sanatoria Klimkovice chystají studii, která má ověřit úspěšnost jejich léčby dětí s mozkovou obrnou a postiženími mozku. Lázně těmto pacientům ordinují intenzivnější rehabilitace, než je klasická terapie, kterou hradí zdravotní pojišťovny.