Daily Archives: 1.12.2015

Zaručíme lidem minimální důchod, navrhuje Marksová. Chystá i další změny

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navrhne vládě další změny důchodového systému. Jednou z novinek je stanovení minimální výše důchodu tak, aby nebyla pod životním minimem. O této garanci, která by se dotkla zhruba deseti tisíc lidí, ale bude muset přesvědčit koaliční partnery.

Problémy jsou, bariéry ale i tak na Vyškovsku pomalu mizí

Snaha měst zajistit lepší pohyb vozíčkářů po ulicích a bezbariérový přístup do budov? Běh na dlouhou trať. Na stole jsou další plány na to, jak situaci zlepšit. Řešení ovšem často není rychlé a už vůbec ne levné.

Mikulášský koncert: Ve Státní opeře vystoupí kapela The Tap Tap

Kapela handicapovaných hudebníků The Tap Tap v pondělí vystoupí na páté Mikulášské show ve Státní opeře v Praze. Charitativní večer je spojen se sbírkou na dostavbu Jedličkova ústavu.

V Žirči již nadělovali. Marodi bydlí

Rozsáhlá rekonstrukce proměnila pivovar a faru v ojedinělé zdravotnické zařízení.

Františkovi pomáhají cvičební terapie, léčba je nákladná

Sedmiletý chlapec bojuje s těžkou mozkovou obrnou, rehabilitační pobyty jsou nákladné

Kavárna ve tmě mi otevřela oči

Teď už se na svět budu dívat jinýma očima, přiznává redaktorka Deníku po silném zážitku

Nevidomí si zazpívají koledy Poté si pochutnají na cukroví

Neviditelná výstava v centru Olomouce nabízí svým návštěvníkům především smyslový zážitek. Prostřednictvím hmatu jim přibližuje, jak se žije nevidomým. Vestředu 9. prosince odpoledne se ale bude v prostorách v Křížkovského 5 hlavně zpívat.

Lékaři úspěšně testovali nový preparát pro léčbu diabetické nohy

Tým lékařů a vědců z ostravského Centra buněčné terapie 4MEDi a Fakultní nemocnice Ostrava pracuje na novém preparátu, který by mohl pomoci při léčbě pacientů s kritickou končetinovou ischemií způsobenou onemocněním periferních tepen.

Mezinárodní centrum klinického výzkumu se zítra otevře veřejnosti

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně se poprvé od jeho vzniku na podzim 2012 otevře veřejnosti. Přístupné bude ve středu, řekl mluvčí centra Pavel Gejdoš.

Za prodej hnojiva ohrožující zdraví lidí má být pokuta pět mil.Kč

Za prodej hnojiva, které ohrožuje úrodnost půdy, zdraví lidí a zvířat nebo životní prostředí, bude možné uložit trest až pět milionů korun. Novelu zákona o hnojivech, jež sankci zavádí, projedná ve středu vláda.