Daily Archives: 2.12.2015

Ročně zvládneme dva tisíce migrantů, zní z MPSV

Ministerstvo práce dokáže ročně zvládnout příchod 2000 přistěhovalců. Je připraveno zajistit jim rekvalifikace a potřebné vyškolení, aby mohli co nejrychleji začít pracovat. Při větším počtu imigrantů by úřad musel žádat o posílení svého rozpočtu. Na jednání sněmovního sociálního výboru to ve středu řekl vedoucí ministerského oddělení zahraniční zaměstnanosti Štefan Duháň.

Počet HIV pozitivních stoupá

Osvětová tramvaj varovala v Liberci před šířením nákazy. Anonymní testy si tam nechalo udělat přes 70 lidí

Lidé mají na výměnu průkazů OZP už jen měsíc

Už jen jeden měsíc mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod na to, aby si zajistili jejich výměnu za nový průkaz OZP. V případě, že tak neučiní, nebudou moci po 1. 1. 2016 využívat žádné benefity a nároky, které jim z vlastnictví průkazu vyplývají.

Mluvící hůl pro nevidomé

Hůl pro slepce, která umí mluvit. Že vám to přijde jako hudba budoucnosti? Máte pravdu, ale ta budoucnost není nijak vzdálená.

Gott si nyní neumí představit, že by znovu zpíval

Český zpěvák Karel Gott si v současnosti neumí představit, že by znovu zpíval. Řekl to v rozhovoru, který dnes zveřejnil nejčtenější německý deník Bild.

KSČM chce usnadnit nedobrovolnou hospitalizaci

Skupina poslanců opoziční KSČM navrhla zmírnění podmínek pro hospitalizaci pacientů proti jejich vůli. Návrh novely o zdravotních službách se týká duševně nemocných lidí.

Horská služba zasahovala u rekordních 8753 případů

Horská služba v České republice zasahovala od začátku loňského prosince do konce letošního listopadu u rekordních 8753 událostí. Horská služba proto apeluje na veřejnost, aby dodržovala všechny bezpečnostní pravidla pro pohyb v horském terénu.

Izraelská armáda chce odvádět i HIV pozitivní brance

Izraelská armáda chce v budoucnu odvádět i brance, kteří jsou HIV pozitivní.

Soudy osvobodily ženu, která přes zákaz lékařů léčila dceru klystýrem

Státní zástupce u pražského městského soudu stáhl odvolání proti osvobozujícímu verdiktu, a rozsudek tak nabyl právní moci. Dívka se v ČR léčila pro podezření na mentální anorexii, její matka však dala na rady lékařů z Ruska a Ukrajiny, podle nichž měla dcera v těle cizopasníky.

L’Express: Co dělat, aby se děti nebály terorismu

Jak o hrozbě teroristických útoků mluvit v rodině a s dětmi v době, kdy byl vyhlášen výjimečný stav? Především odpovídat na všechny otázky, píše francouzský týdeník L’Express.