Daily Archives: 4.12.2015

Pro dobrou věc. Průzkumníci podpořili florbalem postižené děti

Florbalisty se ve čtvrtek ráno zaplnila tělocvična prostějovského reálného gymnázia. Neodehrál se zde však tradiční zápas, ale turnaj pořádaný vojáky ze 102. průzkumného praporu. A navíc charitativní.

Příspěvky firmám na zaměstnávání postižených se možná zvýší

Příspěvky pro firmy na zaměstnávání zdravotně postižených by se mohly v příštím roce zvýšit. Místo nynějších 8000 korun by zaměstnavatelé na mzdu pracovníka mohli dostávat až 8800 korun měsíčně, na další náklady pak místo 2000 až 2700 korun měsíčně.

Už 25 let pomáhají postiženým. Škrtí je však byrokracie

Na počátku byla první soukromá škola pro handicapované děti v kraji, dnes poskytuje teplická Arkadie postiženým komplexní služby. Brzdí ji ale papírování.

Desítky let žila v ústavu. Nyní bydlí v bytě, pracuje a je šťastná

Osmapadesátiletá Květa strávila více jak čtyřicet let svého života v ústavní péči jakožto mentálně postižená, dnes bydlí samostatně v bytě ve Svitavách. Nakupuje, vaří, uklízí, pere, chová kočku Terezku a chodí do práce – žije normální život.

Rozsviťme Ústí bude i na ledě

Setkání na kluzišti u OC Forum předznamená v sobotu 12. prosince charitativní akci Rozsviťme Ústí.

Lidé pomáhají sbíráním víček, za ně jedeme na rehabilitaci

Jana Nagyová je vedoucí odlehčovací služby Adapta při Charitě Jihlava. Povídala i o tom, jak pomáhá veřejnost

Bazárek „Stromek splněných přání“ pomáhal hendikepovaným

Na první adventní neděli se už po šesté v sále Josefa Čapka konal charitativní bazárek pod názvem „Stromek splněných přání“, který pořádalo občanské sdružení Modré srdce. Jeho hlavním cílem je pomáhat potřebným.

Nevidomí se dočkají speciální navigace, která je propojí s navigačním centrem nebo rodinami

Přijmeme Turecko (IS) do EU?

Státy Evropské unie sice mají mnoho svých much, stále je ale možné drtivou většinu z nich považovat za demokracie. Také zde ještě ve velké míře platí dodržování lidských práv, tedy alespoň ze strany jednotlivých vlád, ze strany kapitálu je to přeci jenom trošku o něčem jiném.

Otcové půjdou na „mateřskou“. Marksová navrhla podrobnosti

Až sedm dní placeného volna navíc získají v příštím roce otcové nově narozených dětí. Nárok na takzvanou otcovskou budou mít až do šesti týdnů po tom, co jejich potomek spatří světlo světa. Vyplývá to z novely zákona o nemocenském pojištění, který poslala do připomínkového řízení ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).