Daily Archives: 7.12.2015

Už přes měsíc čekám na nový průkaz. Co mám dělat?

Dotaz:
Mám platnost průkazu do 31. 12. 2015 a beru příspěvek na mobilitu. Průkazku jsem dostala v r.2014 na 1 rok ačkoli mám přiznaný nárok od LPK na 4 roky. Bylo mi řečeno, že je to proto, že se budou průkazy vyměňovat a že si mám určitě dojít na pracovní úřad 2 měsíce před koncem platnosti požádat o výměnu. Tak jsem učinila, blíží se konec roku a dosud mně nikdo nekontaktoval, že se mám dostavit pro novou průkazku. Telefonní čísla na pobočku v Praze 2, Šafaříkova ul.jsou stále obsazená. Jsem invalidní -po operaci míchy-a nemohu sedět hodiny v čekárně jen proto, aby mně pracovnice během několika minut sdělila, že mám znovu přijít, a že neví, kdy to bude hotové. Po výměně průkazky musím žádat MÚ Praha 2 o novou parkovací kartu a o prodloužení platnosti parkovacího stání. To vše do konce roku. Můžete mi poradit, co mám dělat?

Princezny na vozíčku milují výlety. Přispějte jim na speciální auto

V tradiční vánoční sbírce portálu iDNES.cz, Konta Bariéry a Nadace Agrofert letos můžete přispět na auto se speciální úpravou rodině z České Třebové. V té vyrůstají jejich nyní již dvacetiletá postižená dvojčata Veronika a Tereza.

I ragby hendikepovaných je gentlemanský sport, dotýkat se smí jen vozíky

Rekordních šestnáct týmů se představilo od pátku do neděle ve dvou pražských halách na turnaji Rugbymania 2015. Nejednalo se o klasické ragby, ale o sport vozíčkářů. Ve dvou divizích se představuje šestnáct týmů.

Hendikepovaní překonávají hranice uměním, svá díla vystavují v Plzni

Sedmadvacetiletý David Plechatý je mentálně postižený. Druhým domovem se pro něj stal stacionář Človíček, kde nejraději tvoří výrobky z keramiky. Nedávno se vydal do Německa na třídenní soustředění, kde se naučil nové výtvarné techniky.

Projekt má pomoci seniorům a nemocným lidem zůstat co nejdéle v domácím prostředí

Karlovarský kraj se zapojí do projektu „Pečovatelská služba – příležitost pro život doma“. Partnerství nabídl kraji Institut sociální práce, který celou akci připravuje.

Nejraději maluje velkoformátové obrazy

Jindřich Vosmik (38) ze Staré Lhoty u Nýrska rád kreslil od dětství. V patnácti letech šel studovat na střední průmyslovou školu v Klatovech a protože měl ambice a šlo mu to, chtěl dále studovat na ČVUT. Bohužel, nemoc překazila jeho plány. Do života mu zasáhla duševní nemoc schizofrenie.