Daily Archives: 8.12.2015

V Česku začínají Srdíčkové dny na pomoc postiženým dětem

V Česku dnes začíná tradiční sbírka, kterou na pomoc těžce postiženým dětem pořádá organizace Život dětem. Takzvané Srdíčkové dny potrvají do pátku a zájemci si během nich budou moci od dobrovolníků v ulicích měst koupit plastová srdíčka, přívěsky na klíče nebo žetony do nákupních vozíků.

Pomáhají neslyšícím zařídit lékaře, nákupy i svatbu

Zhruba čtyři tisíce požadavků neslyšících, ale také nevidomých z celé České republiky vyřídí každý měsíc pardubická Linka pro neslyšící.

Nevidí, přesto je plný energie: I když je člověk nevidomý, není nevědomý

Honza Jung (45) žije sám v Praze. Již v dětství měl špatný zrak. Ve svých deseti letech neviděl na své levé oko. Později ve čtrnácti letech přišel o zrak úplně. I přesto je optimista a vnímá svět jinak než očima.

Jak se pojistit do ciziny

OTÁZKA:
Plánujeme jet lyžovat na ledovec do rakouských nebo švýcarských Alp a chtěli bychom cestovní pojištění, které bude krýt nejen případný úraz, ale pokud možno všechno, včetně krádeže lyží ze střešního boxu. Budeme mít jako pojištěnci VZP nějakou slevu?

Jakou mám šanci na schválení bionické ruky?

umela-ruka-roboticka

Dotaz:
jsem už víc než půl svého života po úraze invalida s postižením LHK (ruka mi jen bezvládně visí,navíc intenzivně a vytrvale bolí) nevím jak a s kým začít oficiálně jednat o bionické ruce a jestli je nějaká šance schválení když nejsem amputář avšak se schválenou bionickou končetinou bych se jím stal.

České pivo opět prokázalo svoji kvalitu

Podle lékařů má umírněné pití piva blahodárné účinky na lidský organismus. Snižuje například riziko rakoviny, infarktu i mrtvice. Zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. V Česku se vaří skvělé pivo, které oceňují i v zahraničí. Velký úspěch nyní v Bruselu slaví náchodský pivovar, který si z mezinárodní soutěže přivezl první místo.  

Ve Vsetínské nemocnici se bude od ledna platit za parkování

V areálu Vsetínské nemocnice se bude od ledna platit za parkování, bezplatná bude jen první půlhodina. Dosud bylo parkování v areálu zdarma, vzhledem k množství aut s ním však byl problém.

SZPI zavřela za více než dva měsíce 40 restaurací či prodejen

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) za posledních deset týdnů uzavřela 40 restaurací, barů či pivnic, také několik prodejen potravin.

Státní zástupce zastavil stíhání vraha knihovnice z Horní Břízy

Krajský státní zástupce  zastavil trestní stíhání devětadvacetiletého muže, který letos v květnu zavraždil kuchyňským nožem o rok mladší knihovnici v Horní Bříze.

Gott se po další chemoterapii v nemocnici opět vrátil domů

Zpěvák Karel Gott se po týdenní pobytu v nemocnici, kde prodělal další část léčby zhoubného nádorového onemocnění mízních uzlin, vrátil domů. Jak a kdy bude léčba šestasedmdesátiletého zpěváka pokračovat, určí lékaři na základě výsledků jeho kontrol. ČTK to dnes sdělila jeho mluvčí Aneta Stolzová.