Daily Archives: 9.12.2015

U posudkové komise mi sdělili, že mám ID na 3 roky. Pozvou si mě znovu?

Dotaz:
V roce 2013 mi byl přiznán III.stupeň ID. Mám chronické bolesti hlavy a k tomu psych.problémy. Bolesti jsou denodenní. U posudkové komise mi sdělili, že to mám na 3 roky. Mám necelé dva roky do starobního důchodu. Pozvou si mě i v takovém to případě opět před komisi? Bolesti se naopak i věkem zvyšují. V písemném vyjádření není určena doba trvání III.stupně.

S výukou znakové řeči může pomoci čokoláda od neslyšících z Brna

Speciální čokoládové bonbony z brněnské dílny neslyšících mají tvar znaků, kterými se v Česku dorozumívá přes 20 tisíc lidí. Hravou a chutnou formou pomáhají s výukou základních frází znakové řeči.

Jiří Suchý zpíval pro nevidomé děti, dostaly také noty v Braillově písmu

Zrakově postižené děti ze školy Jaroslava Ježka na pražských Hradčanech dostaly noty v Braillově písmu. Netradiční mikulášskou besídku zorganizovalo hudební nakladatelství Českého rozhlasu, které připravilo i koncert Jiřího Suchého a Pavlíny Filipovské. Akci pořádá už přes deset let.

ČOI varuje před mikinou se šňůrkami kvůli nebezpečí uškrcení

Česká obchodní inspekce varuje spotřebitele před dětskou mikinou s kapucí a šňůrkami, na kterých by se mohlo dítě například při sportování uškrtit.

 

Inspektoři nařídili distributorovi, aby výrobek stáhl z trhu. Mluvčí inspekce Jiří Fröhlich to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Mikina je na zip a je vyrobena ze zeleného úpletu, v přední části nahoře je napsáno Player baseball, Athletic 1984. Nápis je i na jedné z kapes, a to Authentic since 1984 Super a uprostřed s číslovkou 84. Kapuce je zakončena tunýlkem s provlečenou funkční tkanicí, která má volné konce a není přichycena k oblečení ani v jednom místě. Konce tkanic jsou jištěny proti roztřepení zatavením.

Podle ČOI výrobek tak nesplňuje požadavky zákona o obecné bezpečnosti výrobku, protože funkční šňůry na této součásti oblečení, které je určeno dětem mladším sedmi let, představují riziko uškrcení.

Podle zmíněné normy nesmí být oblečení pro děti mladší sedmi let navrženo, vyrobeno nebo dodáváno se stahováním, funkčními šňůrami nebo ozdobnými šňůrami u kapuce a v oblasti krku.

Speciální sluchátka mají pomoci nevidomým s orientací

S ambiciózním nápadem, jak pomoci nevidomým, přišla britská organizace Guide Dogs ve spolupráci s americkým Microsoftem. Výsledkem společného snažení jsou nová speciální sluchátka, která pomohou nevidomým orientovat se v prostoru. Upozornil na to server The Verge.

Dobročinná burza pomůže vážně nemocnému chlapci

Na dobročinnou burzu spojenou s bleším trhem zvou do Trstěnic na Znojemsku místní lidé. Burza se uskuteční tuto neděli v areálu bývalého kravína, vstupné bude dobrovolné a výtěžek z něj půjde na těžce postiženého Jonáška.

Mapa řekne vozíčkářům, kam ne

Na chystaných Mapách bez bariér bude mít Plzeňský kraj zelené, oranžové i červené body

Propoťte dobrý skutek. Pro Adélku

Večerní běh s čelovkou v Ústí ještě nebyl, ten první se chystá na sobotu 12. prosince

I se zbytky zraku tvoří ozdoby

Vánoční ozdoby, aromalampy, dekorativní ptáčky nebo třeba andílky vyrábějí v keramické dílně olomouckého TyfloCentra.

SÚKL stahuje některé přípravky na léčbu alergií

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje kvůli závadám v jakosti některé přípravky používané při léčbě alergií. Jde o léky Phostal, Oralair, Alyostal Prick a Staloral dodané do lékáren po 13. srpnu letošního roku.