Daily Archives: 10.12.2015

Hokejoví mistři před Vánoci pomáhají duševně nemocným

Každý z nás by si přál mít strážného anděla, který by podal pomocnou ruku v okamžiku, kdy by bylo třeba. Proto není od věci jednou za čas, když se dobře daří, stát se takovým andělem a pomoci těm, kteří neměli tolik štěstí a svádějí mnohdy doživotní boj s nemocí či mentálním hendikepem.

Chráněná dílna poráží stavební kolosy. Získá víc zakázek než obři s tisíci zaměstnanci

Ústecká První chráněná dílna podnikatele Tomáše Horáčka za letošní rok získala nejméně 165 veřejných zakázek. Je to velký paradox. Malé „eseróčko“ s pouhými 43 zaměstnanci, z nichž většina je navíc zdravotně postižených, je jednou z nejúspěšnějších tuzemských firem při získávání veřejných zakázek.

Vůz s ručním řízením? Nemáme

Autoškol je na Vysočině nepočítaně, ovšem zájemcům odkázaným na invalidní vozík nabízí získání řidičského průkazu pouze jediná.

Kladenští nevidomí se na akcích nikdy nenudí

Kladenská odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých je otevřené občanské sdružení. Jejími členy jsou zrakově postižení občané, jejich rodinní příslušníci a přátelé, a to z kladenského okresu i mimo něj.

Transformace skončila, přes sto postižených bydlí v novém

Plzeňský kraj teď bude sledovat, jestli se rozčlenění stodského centra skutečně vyplatilo

S nácvikem vaření pomůže nevidomým nová kuchyň

Osoby se zrakovým postižením se dočkaly nové kuchyně. Tu včera slavnostně otevřela ústecká pobočka Tyfloservisu.

Chráněné dílny představily své výrobky u energetiků

Zájemci si je mohli koupit a přispět na dobrou věc i v Počeradech.

Čtyřnozí průvodci z Jinonic pomáhají

Bez vodicího psa se lidé se zrakovým postižením neobejdou. Právě nejlepší přítel člověka pro ně může být jejich očima a pomáhat jim tak s každodenními aktivitami, které jsou pro zdravého člověka samozřejmostí. Kde ale takového psa najít a jak dlouhou cestu musí ujít, aby se mohl stát psem vodicím?

Kvůli imigračním omezením bude v Británii chybět 200 tisíc pečovatelek/ů

Kvůli omezení imigrace bude v sektoru služeb a péče o osoby se zdravotním postižením a seniory v Británii do roku 2020 chybět 200 tisíc pečovatelů a pečovatelek.

Lebensborn zachraňoval pro Hitlerovu říši čistokrevné árijce

Kvůli zvrácené rasové teorii nacistů zahynuly za druhé světové války miliony lidí. V jejím jménu se však i narodilo několik tisíc dětí, které by jinak na svět možná nikdy nepřišly.