Daily Archives: 14.12.2015

Čtyři děti mají naději, že k vánočnímu stromečku poprvé v životě přijdou samy

Teplické lázně vybraly ze své databáze čtyři malé pacienty z Ústeckého kraje a věnovaly jim rehabilitaci na Lokomatu. Tento špičkový přístroj pomáhá dětem s neurologickými onemocněními či dětskou obrnou postavit se na nohy a naučit se chodit. Některé děti už díky němu první kroky udělaly.

Život mívá i odvrácenou stranu

Kvalita pojistné smlouvy by se neměla ukázat až tehdy, když se něco stane. Může být pozdě.

V malé dílničce jako dlaň si Jana Lacinová plní svůj veliký životní sen

Chtěla jsem si splnit svůj sen, říká Jana Lacinová z Chotěboře, která si v Havlíčkově Brodě v uličce naproti květinářství poblíž Kalinova nábřeží otevřela velmi neobvyklou dílníčku ručních prací, malou jako dlaň.

Příspěvek na péči o zdravotně postižené chce vláda zvýšit o 10 procent

Zvýšení příspěvku na péči o hendikepované schválila vláda. „Od 1.srpna 2016 zvýšíme příspěvek na péči pro zdravotně postižené o 10 procent,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Potvrdit rozhodnutí vlády ale musí ještě parlament, jde totiž o změnu zákona.

Peníze na asistenty pro školáky prý budou

Sehnat asistenty a hlavně peníze na ně. Školy od státu nedostávají na podporu zdravotně nebo sociálně znevýhodněných dětí tolik, kolik by potřebovaly. Často musí sáhnout i na odměny učitelů, aby mohly asistenty zaplatit. Ministerstvo školství teď avizuje změnu.

Jak dlouho trvá vyřízení příspěvku na péči?

Dotaz:
Budu si žádat o příspěvek na péči. Jak dlouho by to mohlo trvat? A dostanu peníze až od data schválení a nebo od data podání žádosti?

Přelom roku mění některé termíny výplaty důchodů. O den dříve ČSSZ vyplatí důchody splatné na Štědrý den

Všechny druhy důchodů (starobní, invalidní, pozůstalostní) splatné ve čtvrtek 24. 12. 2015 budou klientům České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplaceny ve středu 23. 12. 2015. Ke změně termínů výplaty dochází v souvislosti s vánočními svátky.

MPSV přichází s návrhem řešícím neformální péči v ČR

Pod záštitou náměstkyně sekce pro sociální a rodinnou politiku Zuzany Jentschke Stőcklové a za účasti náměstkyně sekce sociálně pojistných systémů Ivy Merhautové, se uskutečnil 9. prosince kulatý stůl s názvem Neformální péče v ČR: východiska a návrhy řešení.

Vánoce mohou ve zdraví zvládnout i diabetici, dodrží-li režim

Vánoce spojené s nabídkou cukroví a dobrého jídla mohou ve zdraví zvládnout i diabetici. Stačí, když budou dodržovat svůj obvyklý jídelní režim….