Daily Archives: 17.12.2015

Jak dlouho ještě musím pracovat, abych mohla jít do důchodu?

Dotaz:
Jestli že jsem nastoupila do zaměstnání 13.4.2015 (dohoda o provedení práce 4h denn,ě) kdy budu mít nárok na odchod, abych měla odpracovaný celý rok pro uplatnění 0,4 procenta k důchodu?

Ukrajinci za operaci své dcery zaplatili 350 tisíc

Lékaři z brněnské fakultní nemocnice zachránili život čtyřměsíční holčičce z Ukrajiny. Trpěla vrozenou vadou jícnu, který neměla dostatečně vyvinutý.

Aktuálně.cz: E-recepty přestaly rozhodnutím soudu fungovat

Takzvané elektronické recepty, na něž je vázaný výdej konopí k léčebným účelům, přestaly fungovat. Uvedl to server Aktuálně.cz, podle něhož jde o důsledek předběžného opatření pražského městského soudu.

La Repubblica: Tlustí budoucí otcové ohrožují obezitou své děti

Podle studie Kodaňské univerzity budoucí tatínkové, kteří mají nadváhu či trpí obezitou, mohou předat chuť k jídlu svým dětem. Semenné buňky obézních mužů mohou obsahovat tisíce genetických modifikací spojených s touhou jíst. Tyto mutace mohou jejich děti zdědit, píše italský deník La Repubblica.

Quartz: Roušky na ulici – od ochrany zdraví k módnímu doplňku

Na Západě není příliš obvyklé vidět chirurgickou roušku jinde než v nemocnici, v Číně a dalších asijských zemích je ale celkem běžné nosit ji na ulici. Důvody mohou být různé – smog, obava z infekčních nemocí, ale v poslední době čím dál více i móda.

Charitativní sbírka Jamka pro hendikep vynesla osmnáct tisíc

Charitativní spolek Hook od roku 2013 organizuje sbírku Jamka pro hendikep, která byla primárně určena na podporu České golfové asociace hendikepovaných (CZDGA), konkrétně k zakoupení golfového vybavení pro začínající golfisty s tělesným či zdravotním postižením.

Kačeři pomohou handicapovanému sportovci

Předvánoční den plný sportu, zábavy, her, dobročinnosti i hudby si díky místním Kačerům mohou v sobotu 19. prosince užít malí i velcí obyvatelé a návštěvníci Březnice. Připraven je futsalový turnaj, dětské odpoledne, charitativní bazar a koncerty dvou hodně zajímavých kapel.

Předčasné Vánoce: Schodolez a asistent pro Lucii z Platěnic

Dívka má po mozkové obrně postižené nohy a pravou ruku. Všechno musí zvládat levou

Pro lidi na vozíčku je zásadní zůstat aktivní

Ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková v osmnácti letech uslyšela slova, kterých se děsí snad každý: „Už nikdy nebudete chodit.“ Na vozíčku se ocitla poté, co spadla ze stromu, kam vylezla, aby si mohla vyfotografovat plchy (hlodavce, žijící v korunách stromů).

Zaměstnanci Allianz se pročetli k rekordu

Téměř dvě stovky zaměstnanců Allianz pojišťovny si na své konto připsali rekord z oblasti charity.