Daily Archives: 18.12.2015

Vánoční dárek pro neslyšící. ČT natočila historicky první pohádku ve znakovém jazyce

Komunita neslyšících a sluchově handicapovaných má v České televizi už řadu let výraznou podporu díky tlumočeným pořadům, skrytým titulkům a moderovaným zprávám v českém znakovém jazyce.

Sahat na exponáty? Nezakázáno, doporučeno!

Sahat na exponáty je přísně zakázáno! Takový nápis se nachází ve většině muzeí a galerií. V chebském muzeu je to ale naopak.

„Turnaj pro celou rodinu“ pomůže postiženým

Futsalový Lokomotif Cup 2015, který spolupořádá Ústecký deník, slibuje atraktivní podívanou i útok na rekord

Výtěžek z charitativního koncertu pomůže letnímu táboru pro postižené

Už zítra se v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě uskuteční charitativní koncert spolku pro pomoc mentálně postiženým lidem a dětem v Jihlavě (SPMP).

Modelky ve Francii musí mít nově osvědčení o dobrém zdraví

Francouzské modelky a modelové budou muset mít lékařské osvědčení o dobrém zdravotním stavu a časopisy budou muset označovat fotografie, na nichž byla postava počítačově zeštíhlena nebo naopak rozšířena.

Alois Alzheimer jako první popsal stařeckou demenci

Když německý psychiatr Alois Alzheimer, od jehož úmrtí uplyne 19. prosince 100 let, poprvé referoval o „podivně těžkém onemocnění mozkové kůry“, nejevili kolegové o jeho objev větší zájem a hodnotili ho spíš jako kuriozitu.

Půlka rodičů si myslí, že by děti měly poprvé zkusit alkohol doma

Téměř polovina českých rodičů náctiletých dětí si myslí, že ideálně by mělo dítě poprvé ochutnat alkohol v domácnosti. Ukazuje to říjnový průzkum společnosti Ipsos.

V Německu začal soudní proces týkající se antikoncepce Yasminelle

V Německu začal první civilní proces s firmou Bayer týkající se možných zdravotních rizik způsobených její antikoncepční pilulkou Yasminelle.

Konopí dostanou pacienti po blokaci registru na papírový recept

Léčebné konopí dostanou pacienti kvůli zablokování registru soudem na papírový recept. Dosud mohli získat konopí jen přes elektronický recept.