Daily Archives: 29.12.2015

Zůstane mi stávající průkaz ZTP po dobu vyřizování nové žádosti?

Dotaz:
Mám dotaz . Jsem držitel průkazu ZTP, jeho platnost je do 31.12.2015. Novou žádost budu podávat v pondělí 23.11.2015. Proto se chci informovat, zda mi bude zanechán původní průkaz ZTP, do doby než dostanu nový průkaz ZTP?

V Británii chtějí do 3 let pěstovat chrupavky k obnově částí těla

Pacienti, kteří potřebují chirurgicky rekonstruovat části těla, jako je nos nebo uši, by už poměrně brzy mohli využít léčbu s pomocí chrupavky vypěstované v laboratoři. Informuje o tom zpravodajská stanice BBC s odvoláním na vědce z Waleského centra pro popáleniny a plastickou chirurgii.

Experti radí kupovat doplňky stravy jen prověřené

Doplňky stravy by lidé měli kupovat jen od výrobce, který zřetelně uvádí na štítku či v příbalovém letáku složení a původ suroviny, včetně výsledků analýzy svědčících o bezpečnosti. Doporučení vydalo Centrum zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu v reakci na dva případy trávicích potíží po požití doplňků s chlorelou a spirulinou.

Klimkovice chtějí studii, která vyhodnotí intenzivní rehabilitace

Sanatoria Klimkovice chystají studii, která má ověřit úspěšnost jejich léčby dětí s mozkovou obrnou a postiženími mozku. Lázně těmto pacientům ordinují intenzivnější rehabilitace, než je klasická terapie, kterou hradí zdravotní pojišťovny.

Nejspíš končí nejhorší epidemie eboly, zabila na 11.300 lidí 

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že krvácivá horečka způsobená virem ebola se přestala šířit v západoafrické Guineji. V listopadu se ebola podle WHO přestala šířit v Sieře Leone, na vyhlášení konce epidemie tak čeká již pouze Libérie.

Německá policie zabavila dětem nelegální dělobuchy z Česka

Německá policie v Sasku zabavila třem dětem 230 zakázaných petard a rachejtlí, které si krátce předtím nakoupily v České republice. Informoval o tom dnes list FreiePresse.

Výše plateb zdravotního pojištění se všem mění od 1.ledna 2016

Výše plateb zdravotního pojištění se od 1. ledna 2016 mění, změny se týkají všech skupin plátců pojistného. Na 1823 korun se zvyšuje minimální měsíční záloha podnikatelů, na 1337 se mění minima u zaměstnanců i výše pojistného, které platí osoby bez zdanitelných příjmů.

Posudkových lékařů je nedostatek a třetina brzy skončí – můžou na to doplatit postižení

Lékařské posudkové službě hrozí kolaps. Většina posudkových doktorů je totiž starších padesáti let a kvůli služebnímu zákonu jich má do roka a půl skončit zhruba třetina. Nedostatek jich je přitom už nyní. Podle zástupců handicapovaných nestíhají řádně prověřovat každý případ a chybují. V důsledku tak postižení například přijdou o část příspěvku na péči.