Archiv: Leden 2016

Pražané si pracovní příležitosti pochvalují nejvíc z Evropanů

Pražané si ze všech obyvatel velkých evropských měst nejvíce pochvalují množství pracovních příležitostí. Naproti tomu Ostravané jsou nejméně spokojeni se zdravotní péčí, kterou mají ve svém městě k dispozici.

Exploze elektronické cigarety zranila Němce

Muž v Kolíně nad Rýnem utrpěl zranění poté, co explodovala jeho elektronická cigarety. Při výbuchu přišel o několik zubů, napsal portál spiegel.de.

Mám žilní nedostatečnost s bércovými vředy. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Chtěla jsem se zeptat. Jsem invalida 2. stupně /50%/ pro žilní nedostatečnost dolních končetin s bércovými vředy. Můžu žádat o průkaz ZTP, nebo je to nedostačující diagnóza?

2P SERVIS dává práci především zdravotně postiženým

Česká oděvní firma 2P SERVIS zaměstnává 86 pracovníků, z nich 70 má změněnou pracovní schopnost. O postoji k nim, ale i o úrovni výrobků firmy, svědčí mimo jiné i udělená prestižní ocenění.

Nevidomí často i spadnou kvůli špatně umístěné reklamě

Když procházejí ulicemi města, nejdou tam, kam je oči vedou. Mají to daleko složitější. Musí totiž využívat instinktu a především vodicích linií, které pro ně představují například fasády domů.

MPSV nechce přezkoumat rozhodnutí. Fokusu nezbývá než se soudit

MPSV zamítlo podnět Fokusu Praha z roku 2014 k přezkoumání rozhodnutí, kterým nebyl přiznán Fokusu příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném pracovním místě ve výši 2,3 miliony korun.

Latinskou Ameriku sužuje virus zika. Postihuje těhotné ženy

Již ve 22 zemích a regionech, především Latinské Ameriky, potvrdili lékaři přenos viru zika. Je spojován s těžkou vývojovou poruchou, projevující se zakrněním hlavy u novorozenců.

Euroklíče. Odemknou si jimi postižení

Zdravotně postižený člověk přicházející na toaletu v poliklinice Lesná se od února už nebude muset bát, že je obsazená zdravým člověkem.

Za kulturou vyjedou na plošině

Do prvního patra obecního úřadu i do kulturního domu v Žádovicích se vozíčkáři dostávají jen s velkými obtížemi. Obec proto chystá vytvoření bezbariérového přístupu do obou budov i úpravu trasy mezi nimi.

TO DÍTĚ JE NĚJAKÉ DIVNÉ

Neposedí, stále si klepe nohou, kýve se a ani o tom neví. Vykřikuje, vzteká se, ubližuje ostatním anebo o ně vůbec nejeví zájem a nechce si s nimi hrát. Možná je to opravdu nafoukaný nevychovanec, ale možná je to dítě s Aspergerovým syndromem.