Archiv: Únor 2016

Startuje pátý ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou

Stovky lidí po celé republice si už za necelý měsíc navléknou tenisky a vyrazí do posiloven, tělocvičen a dalších míst, kde odstartuje 24hodinový cvičební Maraton s roztroušenou sklerózou MaRS 2016.

Dej sem ten šek, jsem řek´…

Replikou z českého filmu „Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ uvedl hejtman Martin Půta půlnoční nadílku na plese

V Javorníku se přiotrávilo oxidem pět lidí, 1 dítě v bezvědomí

V Javorníku na Jesenicku se dnes přiotrávilo oxidem uhelnatým pět lidí. Mezi nimi byly i dvě dívky ve věku deseti a 11 let. Mladší z nich byla nalezena v bezvědomí a leteckou záchrannou službou byla převezena do ostravské nemocnice.

Prvního března v Chomutově zdarma změří tlak a tuk

Na preventivní vyšetření zve do chomutovské nemocnice i Krajská zdravotní, lidé si ve vestibulu polikliniky budou moci 1. března od 8 do 14 hodin nechat zdarma změřit tlak a tělesný tuk.

Rodině s postiženými dětmi se splnil sen

Někdy stačí ke splnění snu opravdu málo. V pátek 12. února se podařilo jeden takový sen splnit rodině Kouckých.

Tlačítko může osamělým lidem zachránit život

Přibývá možností, jak Jihomoravanům pomoci na dálku. Instituce i firmy nabízí starším nebo postiženým lidem dohled pro případ nouze. Po zmáčknutí tlačítka přijede hlídka nebo upozorní blízké, že něco není v pořádku.

Bydlení. Město buduje byty pro vozíčkáře

Městská část Brno-Královo Pole opraví starou budovu ve Veleslavínově ulici, kde za 18 milionů korun vybuduje osm bytů pro vozíčkáře.

Sto tři tisíc pro Kristýnku

Kulturním domě Na Rybníčku se uplynulou sobotu uskutečnil historicky první opavský charitativní ples, jehož tváří se stala Česká Miss Earth Karolína Mališová.

Červený kříž zrušil oblasti Hradec pro finanční potíže registraci

Výkonná rada Českého červeného kříže (ČČK) dnes k datu 29. února zrušila registraci Oblastnímu spolku ČČK Hradec Králové, který je od 7. prosince v insolvenčním řízení.

AFP: Mořské želvy s nádory léčí nemocnice na Floridě

Mladý pacient se zmítá na operačním stole. Lékařský tým ho obrací břišní stranou vzhůru. Ta je plná nádorů, z nichž některé mají velikost tenisových míčků.