Archiv: Březen 2016

Jsem neslyšící a pobírám ID 3. stupně. Mohu pracovat?

Dotaz:
Chtěl bych se zeptat jestli mohu pracovat, když mám invalidní důchod III. Stupně. Jsem neslyšící, ale nosím naslouchátko, tak právě nevím, jestli mi nezamítnou můj invalidní důchod.

Microsoft má další chytré brýle. Tyto „vrátí zrak nevidomým“

Microsoft předvedl chytré brýle principem podobné Google Glass, ovšem k poněkud jinému účelu. Za jejich vývojem stojí nevidomý vývojář Microsoftu a mají usnadnit život právě slepcům.

Twitter nově umožní přidávat popisky obrázků pro nevidomé. Mohou mít až 420 znaků

Mediální obsah, především potom fotografie, tvoří velkou část příspěvků na Twitteru. Zrakově postiženým uživatelům však chyběl jejich popisy, které by mohly zpracovat předčítače textu nebo pomůcky generující Braillovo písmo. Právě tuto možnost však Twitter přidal v posledním updatu.

Rizika chemoterapie: Víc škody než užitku?

Léčba rakoviny obrovsky postoupila – uzdraví se stále více nemocných. Chemoterapie je ale pro pacienty náročná. Přesto jde o účinnou léčbu, která v mnoha případech zatím nemá alternativu.

Velikonoční nabídka výrobků přilákala návštěvníky trhů chráněných dílen

Za jediný den vydělali handicapovaní téměř čtyřiadvacet tisíc korun. Zaměstnanci Skupiny ČEZ si mohli již tradičně těsně před velikonočními svátky pořídit přímo v zaměstnání ručně vyráběné ozdoby, proutěné košíky nebo textilní výrobky se svátečními motivy, velikonoční keramiku i různé dobroty, a pomoci tak dobré věci.

Doteky jinakosti: Senát ozdobí obrazy autistických umělců

Lidé s autismem nelžou, nesoudí a nepletichaří. Možná bychom se od nich měli něco naučit. Možná i inspirace tímto citátem vás pozve do 11. dubna do Senátu Parlamentu České republiky. V tamní Chodbě místopředsedů bude instalována výstava s názvem Doteky jinakosti, která představí obrazy, jež vytvořili právě umělci s autismem.

Kráčet i po nevyšlapaných cestách

Zažijte svět neslyšících, tak zněl název osvětové konference, kterou v historických sálech pražské Staroměstské radnice uspořádala u příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka společnost Tichý svět.

Petrouš se Zachem zabodovali v Emirátech

Atleti pardubické Hvězdy SKP, vozíčkář Martin Zach a amputář Jaroslav Petrouš, mají za sebou úspěšnou „misi“ ve Spojených arabských emirátech.

Jaká je zajištěna péče o děti i dospělé s autismem v Krnově

V Krnově se lidem s autismem věnuje především nezisková organizace Slezská diakonie a příspěvková organizace kraje Harmonie.

Klokánky dostanou dvacetimilionovou dotaci

Vláda rozhodla o poskytnutí mimořádné dotace ve výši 20 milionů Kč Fondu ohrožených dětí, který provozuje zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) Klokánek. Vláda ve svém usnesení uložila ministryni Michaele Marksové, aby potřebné finanční prostředky nalezla v rezervách Ministerstva práce a sociálních věcí.