Daily Archives: 18.3.2016

Jindřichův Hradec devět let odolával nevidomým, nyní musí přestavět náměstí

Po devíti letech boje s nevidomými lidmi musí radnice Jindřichova Hradce nechat upravit Masarykovo náměstí. Jsou na něm vodicí pásy z materiálu, který nevidomí jen stěží poznají a nedokážou se pak orientovat. Město ale s opravou čekalo, dokud mu to nenařídil soud.

POMOZTE IVETĚ POŘÍDIT INVALIDNÍ VOZÍK

Mirek Piskač, Dominik Bali a Iveta Pospíšilová se vůbec neznají. Přesto mají jedno společné. Všichni tři jsou z Benešovska, jsou upoutáni na invalidní vozík, a lidé, kteří mají srdce na správném místě, jim chtějí v boji s jejich nelehkým osudem pomoci.

Dům kultury se stal na den místem bez hranic

Žáci základních a středních škol poznávali v Kroměříži život a problémy handicapovaných lidí. Organizátoři chtějí založit novou tradici

ŠKODA AUTO otevírá nové pracoviště pro zaměstnance se zdravotním a sociálním znevýhodněním

ŠKODA AUTO prokazuje společenskou angažovanost a přejímá sociální zodpovědnost. Automobilka otevřela nové pracoviště pro osoby se zdravotním a sociálním znevýhodněním. Svou práci tam již vykonává více než 50 zaměstnanců.

Pražský festival Mezi ploty se vrací k jarnímu termínu

Hudební a divadelní festival Mezi ploty se vrací k jarnímu termínu, uskuteční se 28. a 29. května na půdě Psychiatrické nemocnice Bohnice v Praze.

Krátce po ohlášení konce epidemie oznámila nové případy Guinea

Guinejská vláda oznámila, že testy u dvou lidí v zemi prokázaly přítomnost eboly. Stalo se tak pár hodin poté, co konec epidemie krvácivé horečky v západní Africe oznámily Světová zdravotnická organizace (WHO) a ministerstvo zdravotnictví Sierry Leone, kde se nový případ neobjevil už 42 dní.

Za krvavý nálet USA na nemocnici v Kunduzu jsou kázeňské tresty

Kázeňské tresty, nikoli trestní stíhání dostala desítka příslušníků americké armády za chyby, které vedly začátkem loňského října k bombardování nemocnice Lékařů bez hranic (MSF) v severoafghánském městě Kunduz.

Pákistánský exprezident Mušaraf odletěl z vlasti na léčení

Někdejší pákistánský prezident Parvíz Mušaraf odletěl z vlasti do Dubaje, kde se chce léčit. Informovala o tom agentura Reuters.

Na brněnském výstavišti dnes začíná tradiční veletrh oční optiky

Na brněnském výstavišti dnes začíná tradiční veletrh oční optiky Opta. Představí se na něm 162 značek, což znamená mírný nárůst oproti loňskému roku, řekl Jiří Erlebach z Veletrhů Brno. Akce potrvá až do neděle.

Otec má průkaz ZTP. Musí platit na parkovišti?

Dotaz:
Můj otec má průkaz ZTP. Parkuje na parkovišti kde jsou i vyhrazená místa pro invalidy. Parkoviště je zpoplatněno. Musí si zakoupit lístek ?