Daily Archives: 19.3.2016

Termín výplaty důchodu letos mění jen den upálení mistra Jana Husa

Velký pátek ani Velikonoční pondělí výplatní termíny důchodů nemění. Jen jeden výplatní termín důchodů změní letošní červencové státní svátky. Důchody, které mají být vyplaceny ve středu 6. července, tedy v den, na který letos připadá státní svátek spojený s výročím upálení mistra Jana Husa, budou vyplaceny o den později, tedy ve čtvrtek 7. července.

Speciální pedagog Smýkal platil slepecký časopis. Přestal kvůli tomu i kouřit

Život zasvětil nevidomým a sám se jím stal. Stejně jako jeho manželka. Devětaosmdesátiletý Josef Smýkal shromáždil na sedm set pomůcek pro slepce a pomohl nespočtu dětí. „Vždycky jsem je měl raději než dospělé. Těm někdo vždycky pomůže. Dítě si musí poradit,“ popisuje muž.

MALÝ TADEÁŠEK JE O DALŠÍ HORU VÍČEK BLÍŽE K NOVÉMU KOČÁRKU

Sbírka víček od PET lahví na nový kočárek pro těžce nemocného osmiletého Tadeáška úspěšně pokračuje. V poledne předposledního lednového pátku se mnozí naši obyvatelé stali svědkem odvozu dalších více než devíti metráků těchto žádaných druhotných surovin.

Krajský soud řeší velký dotační podvod se zaměstnáváním handicapovaných lidí

Lidé dostávali jen část mzdy, zbytek šel pro firmu. Společnost nabírala i lidi, pro které neměla práci. Šlo jí pouze o státní příspěvky

Nádorové buňky vzájemně spolupracují. Tým vědců z Masarykovy univerzity odhalil nové chování buněk, jejich objev může změnit léčbu rakoviny

Výzkumníci z Masarykovy univerzity odhalili a na unikátních záznamech zdokumentovali chování nádorových buněk, o kterém vědci doposud neměli ani tušení. Objasnili tak např. i to, proč se některým lidem onemocnění vrací. Během tzv. entózy, kterou sledovali, může spojením dvou buněk vzniknout nádorová buňka, která je schopna odolat všem dostupným možnostem léčby rakoviny.