Daily Archives: 29.3.2016

Jak je to s úhradou lůžkové péče?

OTÁZKA: Liší se výše toho, co platí pojišťovna, v případě, že je pacient v nemocnici, léčebně dlouhodobě nemocných, domově důchodců, nebo v soukromém zařízení, konkrétně pro pacienty s Alzheimerovou chorobou?

Český humanitární program MEDEVAC letos bude pomáhat v 9 zemích

Česko bude letos v rámci humanitárního programu MEDEVAC pomáhat v devíti zemích, což je o čtyři více než loni. Rozpočet programu letos činí 60 milionů korun.

UNICEF: Statisíce dětí v Jemenu trpí těžkou podvýživou

Statisíce dětí v Jemenu jsou kvůli podvýživě ohroženy na životě a miliony dalších nemají přístup ke zdravotní péči a pitné vodě. Uvedl to dnes Dětský fond OSN (UNICEF) ve své zprávě o důsledcích rok trvající války na jemenském území.

 

Kyjovská nemocnice začala používat léčbu dětí pomocí psa

Nemocnice Kyjov nově nabízí takzvanou canisterapii, při které se využívá kontaktu nemocného člověka se psem. Podle mluvčího nemocnice Filipa Zdražila ji bude zatím využívat dvakrát do měsíce pro dětské pacienty.

Mám RS. Podle ČSSZ nemám nárok na ID. Co s tím?

Dotaz:
Mám RS, OSSZ mi uznala pokles pracovního zařazení o 25%. Na ID nemám nárok. Motám se jak po požití alkoholu, přitom nepiji, diplopie se stále zhoršuje. Pokud hlavu zakloním, hodně zakloním, pohled se zlepší. Oční lékařka mi napsala zprávu, podle které prý nárok na ID mám, a podle OSSZ nárok nemám. Nemohu uplatňovat své vyučené řemeslo (strojař), řidičský průkaz-na ježdění se necítím. Když mi před deseti lety RS diagnostikovali, tvrdili, že nárok na ID mám. Nevím kudy cestu dál směrovat. Nevím, kde o radu se bít.

Jsem v ID 3. stupně po amputaci obou nohou. Na jaké příspěvky mám ještě nárok?

Dotaz:
Mám inv.důchod 3.stupně po amputaci obou dolních končetin. Mohu žádat ještě o nějaký příspěvek, příp. v jaké výši? Je mi 56 let a do této situace jsem se dostala letos a nevím a nemám vůbec ponětí, co a jak.

Práce s handicapovanými dětmi? Náročná, ale člověk rozvíjí sám sebe

Každé dítě rádo objevuje svět. Některé děti ale u toho potřebují pomoc. A to neustále. Jinak to nejde, omezují je zdravotní překážky. Obecně prospěšná společnost Hornomlýnská se na děti s různým druhem postižení zaměřuje už 13 let. Jak náročná je práce osobního asistenta, jsme se bavili s jejich vedoucí Jitkou Citriakovou.

V Babylonu se uskutečnil první ples nejen pro handicapované

Bezbariérový Konferenční sál Centra Babylon se předminulou sobotu stal dějištěm 1. Masopustního plesu nejen pro zdravotně postižené.

Pevnost poznání láká na Modré dny a koncert

Olomoucká Pevnost poznání bude 2. a 3. dubna podporovat děti s autismem a jejich rodiny. Ve spolupráci s organizací Jdeme autistům naproti je připraven lákavý program, který ukáže, že krásou života je různorodost a pestrost.