Daily Archives: 30.3.2016

Akce Kroměříž bez hranic vynesla téměř 140 tisíc korun pro postižené děti

S velkým ohlasem a úspěšnou bilancí proběhla v Domě kultury v Kroměříži celodenní edukačně kulturní akce Kroměříž bez hranic. Organizátorům se podařilo propojit několik organizací, poskytujících služby pro postižené občany a díky přímé podpoře desítek organizačních pracovníků a lektorů proměnili téměř všechny prostory v Domě kultury na jedinečné místo bez hranic.

Studenti chtějí s vozíkem do Himálaje

Dá se navštívit Himálaj na invalidním vozíku? Vozíčkář Jan Krauskopf je přesvědčen, že ano, a chystá se na letní expedici. V jeho plánu mu chce pomoci deset studentů z plzeňských gymnázií.

Jak spojit dohromady autismus a hokej? Jde to úplně jednoduše, také díky fotce Jágra

Jakub Selmi se narodil s vývojovou dysfázií, přesto mu hokejoví Rytíři dali šanci na ledě i ve své speciální hokejové třídě

Pohár z turnaje v boccie si odvezl Extraboulos

Zdraví a různě postižení sportovci opět spojili síly a v Městské sportovní hale svedli napínavý souboj v integrované boccie.

Koulařka Kacanu v Dubaji slavila stříbrnou medaili

V minulých dnech se v Dubaji uskutečnil již osmý ročník mezinárodních atletických závodů vozíčkářů.

Byl nám schválen příspěvek na auto pro dceru. Je ještě potřeba nějaké rozhodnutí soudu?

Dotaz:
Posudková nám schválila příspěvek na auto pro dceru. Je ještě potřeba nějaké rozhodnutí soudu, když je dcera nezletilá?

3D plánky míst

A novinkou pro nevidomé a slabozraké jsou hmatové mapy, které zobrazují veškerá důležitá místa i nebezpečné přechody. Zatím je nabízí především olomoucké TyfloCentrum.

Speciální pomůcka pro nevidomé

V Česku žije se závažným postižením zraku nebo slepotou přes 100 tisíc lidí. Všichni denně překonávají spoustu překážek, které si lidé bez handicapu dokážou jen těžko představit. Ještě letos by však mohla být k dispozici nová pomůcka – elektronická hůl.

Nemá nárok na invalidní důchod

Zdravotní stav paní Heleně objektivně neumožňuje chodit do zaměstnání, ale o invalidní důchod žádá opakovaně bez úspěchu. Problém je v tom, že trpí vzácnou chorobou a, zjednodušeně řečeno, její diagnóza nepasuje do ministerských tabulek.