Daily Archives: 1.4.2016

Pohádky pro všechny pomáhají autistickým dětem

Auxilium o. p. s. představí 2. dubna svůj nový projekt knihy pro děti Pohádky pro všechny. Tato kniha pomáhá posílit komunikaci autistických dětí a tím také jejich postavení mezi vrstevníky.

Transplantace jater jí zachránila život, nemoc se ale vrátila. Pomohla až nejnovější léčba

Paní Jaroslava Dušková ve svých 29 letech, v roce 1980, onemocněla žloutenkou typu C. Bohužel v té době ještě tento typ žloutenky nebyl znám, tudíž ani neexistovala efektivní léčba. Té se dočkala až po 20 letech, kvůli komplikacím ji ale musela po roce a půl vysadit.

Pořád trénujeme, říká nevidomý cyklista

Cyklomaraton, Slezský nebo Evropský pohár. Nejen těchto soutěží se účastní Tomáš Kráčalík z Ostravy, který se v dospívání musel poprat s těžkou situací.

V Pardubicích zřídili „hluchou linku“ 156

Pardubická městská policie zřídila linku, jejímž prostřednictvím se na strážníky mohou obracet i lidé neslyšící, nebo ti, kteří mají potíže s vyjadřováním.

Pardubice zaplaví vzkazy ze světa autistů

Co se odehrává v duších autistů, jejich rodičů a těch, kdo o ně pečují, veřejnosti přiblíží vzkazy, se kterými se lidé mohou v průběhu dubna setkat v Pardubicích téměř kdekoliv: na úřadech, v divadle, v plaveckém bazénu, na univerzitě, v čekárněu lékaře i na hradě Kunětická hora. Zamyšlení nad otázkou „Co nám dělá radost?“ si vás mohou najít dokonce i ve vozech městské hromadné dopravy.

DOMOV BEZ ZÁMKU SLAVÍ LETOS VÝROČÍ

Domov bez zámku, který na několika místech pečuje o mentálně hendikepované, slaví letos 50 let své existence.

Na péči o příbuzného by mohlo být placené volno až na půl roku

Placené volno na čtvrt až půl roku by mohli dostávat lidé pečující o své blízké. Uvažuje o tom ministerstvo práce a sociálních věcí, řekla na konferenci o pečujících osobách ministerská náměstkyně Jana Hanzlíková.

Přední české modelky zavítaly do Krajské zdravotní v rámci charitativní akce „Krása pomáhá dětem“

Přední české modelky zavítaly ve čtvrtek 31. března již po jedenácté na dětská oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., aby předaly malým pacientům v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“ drobné dárky. Poté se krásky přesunuly do Sportcentra Sluneta na Klíši, na slavnostní galavečer, jehož výtěžek letos putuje na dětská oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a teplické nemocnice. Organizátorkou akce je Ing. Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002). Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Šabatová žádá diskusi o škodlivosti neionizujícího záření

Ombudsmanka Anna Šabatová žádá po ministerstvu zdravotnictví, aby zajistilo odbornou i veřejnou diskusi o úskalích spojených s neionizujícím zářením.

V Japonsku vynalezli vidličku, která navozuje slanou chuť

Japonští vědci představili vidličku, která dokáže vytvořit v ústech iluzi slané chuti. Vidlička vysílá po stisknutí tlačítka elektrický signál, který stimuluje na jazyku receptory slané chuti. Uvedl to list The Daily Telegraph.