Daily Archives: 2.4.2016

Lidé a koně spojují síly na pomoc nemocným dětem

Nové středisko pro léčbu dětí se speciálními potřebami bude spojovat fyzioterapii a speciální pedagogiku. Využijí zde také speciálně vycvičené koně.

Jakubovi může pomoci sbírka

Má dvaadvacet let a jediný skok mu obrátil život naruby. Na to, aby měl Jakub Plešek z Nového Jičína kvalitnější život, vyhlásilo město veřejnou sbírku.

L´Express: Jak se vypořádat se samotou

Ve společnosti, která často považuje osamělost za problém, za který je třeba se stydět, je obtížné nacházet pozitivní stránky tohoto stavu. A to ať už je pouze dočasný, nebo dlouhodobý.

AFP: Ve Francii slaví úspěchy bezlepková restaurace

Reine Sammutová je známou francouzskou kuchařkou už 40 let, Nadia Sammutová je vzděláním chemička. Matka a dcera společně vaří v rodinném podniku La Fenière v Lourmarinu na jihovýchodě Francie. Je to restaurace vyznamenaná michelinskou hvězdičkou, kde jsou všechna jídla úplně bez lepku, píše agentura AFP.

ČR je podle studie v EU nejvíce liberální k alkoholu a cigaretám

Chcete-li si užít nezdravého jídla, alkoholu a cigaret, vyrazte do České republiky. Tak se dá shrnout výsledek studie institutu EPICENTER, o které informoval švýcarský zpravodajský web 20minutem.

Počet obézních ve světě od roku 1975 vzrostl na šestinásobek

Počet obézních lidí za posledních 40 let ve světě prudce vzrostl – ze zhruba 105 milionů v roce 1975 se do roku 2014 vyšplhal na 641 milionů.

Výstava ve zlínském zámku přibližuje svět nevidomých

Svět nevidomých přibližuje výstava, která je ode dneška instalovaná ve zlínském zámku. Interaktivní výstava nazvaná Není tma jako tma je rozdělena do několika částí, návštěvníci se sami či s průvodcem mohou pohybovat v pokoji v absolutní tmě nebo v prostoru simulujícím rušnou ulici.

S oteplením se lidé už mohou setkat v přírodě i parku s klíšťaty


Klíšťatům stačí teploty nad sedm stupňů Celsia, lidé se s nimi už teď mohou setkat při výletech do přírody či v městských parcích, sdělil ČTK člen Evropské pracovní skupiny pro klíšťovou encefalitidu docent Rastislav Maďar.