Daily Archives: 5.4.2016

ČSSZ vysvětluje přetrvávající mýty o důchodech.: Invalidní důchody

Invalidní důchody jsou vedle důchodů starobních a pozůstalostních dalším druhem důchodů poskytovaných z českého důchodového systému. Je s nimi spojena řada nejasností a mýtů. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vysvětluje nejčastější z nich.

Soud potrestal zneužívání péče v nemocnicích 5,5 roky vězení

Krajský soud v Hradci Králové dnes poslal na 5,5 roku do vězení Pavla Krupičku z Dobrušky na Rychnovsku za to, že v letech 2009 až 2014 zneužíval péči v nemocnicích.

 

Policie pátrá po uprchlém pacientovi psychiatrie v Dobřanech

Policie na Plzeňsku vyhlásila pátrání po pacientovi Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku. Třiadvacetiletý Milan Špivák z Berouna je na psychiatrii hospitalizován nedobrovolně.

ČEZ pomáhá lidem s autismem, přispěl regionálním neziskovkám

ČEZ pomáhá lidem s autismem. Své budovy nasvítil modře a přispěl regionálním neziskovkám.

Není tma jako tma aneb Zkuste si výstavu potmě

Svět nevidomých přibližuje výstava, která je instalovaná ve zlínském zámku. Interaktivní výstava nazvaná Není tma jako tma je rozdělena do několika částí, návštěvníci se sami či s průvodcem mohou pohybovat v pokoji v absolutní tmě nebo v prostoru simulujícím rušnou ulici.

Práce v kavárně je pro ně jako most do světa normálních lidí

Rohový dům v Husově ulici v litvínovské čtvrti Chudeřín byl před 120 lety prvním místem, kde se v převážně německém Litvínově učil český jazyk. Dnes je to místo, které opět slouží výuce. V kavárně La Ponto se tu střídavě učí tři desítky mentálně postižených lidí pracovat.

Pohárek handicapovaných plavců ozdobily výkony těsně pod laťkou světových rekordů

Skvělou účastí více než stovky startujících se mohl pochlubit 14. ročník závodů tělesně postižených plavců POHÁREK, který v sobotu v městském bazénu v Sokolově pořádal sportovní klub SK Kontakt Karlovy Vary.

Dáváme jim svobodu, jakou zvládnou

Domov bez zámku existuje jako forma pomoci pro hendikepované již padesát let. Poslední rok ho jako ředitelka vede Hana Šeráková, která dříve pracovala jako klinická psycholožka, soudní znalkyně a naposledy v oddělení vězeňské psychiatrie v Brně.

PVK letos v Praze opět rozmístí tisíce kilogramů jedu na potkany

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly sypat do pražské kanalizace nástrahy proti potkanům. Zaměstnanci PVK rozmístí v síti stok několik tisíc kilogramů jedu, sdělil mluvčí vodohospodářů Tomáš Mrázek.

Zaměstnavatelům se zvyšuje příspěvek na mzdy zdravotně postižených zaměstnanců

Úřady práce nyní rozesílají všem zaměstnavatelům osob zdravotně postižených informace o zvýšení příspěvku na mzdy invalidních zaměstnanců. Toto zvýšení mohou uplatnit již od ledna tohoto roku.