Daily Archives: 6.4.2016

Nemocnice sv.Anny Brno vydává recepty na české léčebné konopí

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně může předepisovat recepty na české konopí, které je novinkou na trhu. Má na to jednoho registrovaného lékaře Radovana Hřiba, který už první recept na české konopí předepsal.

Rada žádá zákaz posílat děti do 7 let do ústavů, posoudí to vláda

Rada vlády pro lidská práva žádá uzákonění zákazu umísťování dětí do sedmi let do ústavů. Do domovů a jiných zařízení by se mohly dostat jen ve výjimečných případech, postarat by se o ně měla díky pomoci a službám vlastní, nebo náhradní rodina.

Horváth s Bakošem podpořili kampaň na boj s nemocí ALS

Spolek ALSA pomáhající pacientům s nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróza) dnes spustil rozsáhlou kampaň „Společně proti bezmoci“, do které se zapojili herci, modelky i sportovci. A to fotbalisté Marek Bakoš, Pavel Horváth či hokejista Jaroslav Špaček, kteří se starají o Spolek 28 podporující slovenského fotbalistu Mariána Čišovského trpícího touto zákeřnou nemocí.

Jsem po operaci ruky a bederní páteře. Mám nárok na ZTP?

Dotaz:
Jsem po úraze a po operaci pravé ruky a bederní páteře. Jsem sešroubovaná, ruka i páteř. Jsem v invalidním důchodu 2. st. Mám nárok na ZTP?

Facebook bude popisovat fotografie nevidomým

Microsoft se na vývojářské konferenci Build minulý týden pochlubil prototypem brýlí pro nevidomé, které rozpoznaly scénu a pokusily se ji popsat hlasovým syntetizátorem. Brýle spíše než vlastní hardware demonstrovaly především technologii rozpoznávání fotografií, kterou Microsoft nabízí v rámci svých cloudových služeb Azure.

Pět znamení zhoršujícího se sluchu, která byste neměli ignorovat

Narušení sluchu je pro člověka velmi omezující a může vést ke zhoršení kvality života. Běžné každodenní činnosti jako rozhovory s blízkými či telefonování mohou být najednou velmi náročné a deprimující. Prvním příznakem potíží se sluchem může být například zvonění v uších.

Opatrovník podvedl i vozíčkářku. Ta musí vrátit sto tisíc, ale auto nevlastní

Opatrovník vozíčkářky z Teplicka podvedl úřady i ji. Za příspěvek, jež získala na auto jako nutnou pomůcku, koupil vůz poloviční ceny a zbytek peněz si nechal. Auto ze spekulativních důvodů nechal napsat na známého, který se ale mezitím odstěhoval.

Nejčastější spouštěči migrény? I nepříjemné zvuky

Migréna bývá někdy mylně zaměňována s běžnou takzvanou tenzní bolestí hlavy. Migréna je však mnohem vážnější onemocnění, které dlouhodobě nepříznivě ovlivňuje kvalitu života postižených pacientů.

Choroby útočí skrze špatný spánek. Jak spát dobře?

Alzheimerova choroba, cukrovka, mrtvice, deprese… Špatně spíte? Tato i další závažná onemocnění mohou ohrozit váš život. Plná třetina populace trpí poruchami spánku.

Rohování na kolečkách aneb i vozíčkáři mohou boxovat

Držitel světového titulu v profesionálním boxu Radek Seman začal v Plzni trénovat skupinu hendikepovaných boxerů. Kromě rohování je naučí i základy sebeobrany.