Daily Archives: 7.4.2016

Jako první užívá domácí dialýzu, chce ještě mít ze života co nejvíc

Pět dnů v týdnu usedá k přístroji, který mu čistí krev. Jeho ledviny to samy nezvládají, neboť je poškodila vzácná nemoc zvaná mnohočetný myelom. Je to zhoubné nádorové onemocnění krve a 45letý Miloš Dušek z Krásné Lípy jím začal trpět před pěti lety.

Kraj postaví v Raspenavě nový domov pro postižené děti

Rekonstrukce stávajícího objektu by byla příliš nákladná. Proto je podle vedení Libereckého kraje nejlepším řešením postavit nový

Bouřlivý aplaus pro vítěze i všechny nominované na ceny

V kopuli Expobank CZ na Václavském náměstí v Praze předávaly ceny APLAUS 2016, které každoročně vyhlašuje Národní ústav pro autismus. Letos však zcela v novém.

Úder do tmy pomůže získat ozvučenou střelnici

Tuto sobotu 9. dubna se uskuteční v prostorách komplexu Mlýnhotelu ve Vílanci u Jihlavy charitativní tenisový turnaj s názvem Úder do tmy.

Na olomouckém mítinku byl překonán světový rekord

Atletický klub Olomouc uspořádal pro vozíčkáře a tělesně postižené Jarní závody na dráze za velmi dobré účasti českých vozíčkářů.

Desítky dětí s nevolností převezly sanitky ze Žihle do nemocnic

Desítky dětí se zdravotními potížemi ze školy v přírodě v Žihli na severním Plzeňsku převezli záchranáři v noci na dnešek do několika nemocnic. Děti z prvních až čtvrtých tříd měly zažívací potíže. Nikdo by neměl být v ohrožení života, řekla mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.

V Turkmenistánu zakázali sňatky HIV pozitivních osob

Středoasijský Turkmenistán, pouštní diktatura izolovaná od okolního světa, zakázal sňatky HIV pozitivním osobám. O vládním nařízení informovala místní média.