Daily Archives: 8.4.2016

Index inkluze: Situace Romů se zlepšuje, propast ale dál zůstává

Podmínky Romů v Česku se za posledních deset let zlepšily. Propast mezi situací příslušníků menšiny a ostatních obyvatel je ale stále veliká.

Velká část pacientů s hemeroidy lékařskou péči nevyhledává

Nemocnice v Havlíčkově Brodě zakoupila přístroj, který nabízí bezbolestné vyšetření

Nové chráněné bydlení funguje pro lehce postižené v Uherském Brodě

Už celkem sedmdesát pět klientů může využívat služeb chráněného bydlení, které poskytují příspěvkové organizace Zlínského kraje. Zařízení fungují na několika místech na Slovácku a Valašsku, nově k nim přibylo chráněné bydlení v Uherském Brodě.

Říká se, že někteří slavní lidé jsou autisté

Sobota patřila Světovému dni porozumění lidem s autismem. Také kolínské sdružení Volno se snažilo osvětovou akcí přiblížit Kolíňákům život lidí s autismem. Ředitelce sdružení Ludmile Chwistkové jsme položili několik dotazů ohledně autistických dětí a zejména o jejich vzdělávání.

Muzea i jízdárna nabízí bezbariérové vstupy

Tachov, Stříbro, Kladruby a Černošín jsou jedny z měst, kam se k expozicím dostanou vozíčkáři buď sami nebo s asistencí

Musí být průvodci postiženého s průkazem ZTP/P více než 18 let?

Dotaz:
Ráda bych se zeptala, jak je to s uplatňováním slevy v dopravě na doprovod ZTP/P. Musí doprovodu být více než 18 let?

Prababičce přiznali průkaz TP. Má nárok na příspěvek na dopravu?

Dotaz:
Mojí téměř devadesátileté prababičce právě přiznali TP, tedy místo k sezení v MHD, ale kdo ji tam dostane? A když ji tam vytáhneme, počká řidič pár minut, aby se usadila, než se rozjede? Jak cukne při rozjíždění, je hned na zemi. Bezva výhoda. Nevíte, jestli je alespoň nárok na nějakou měsíční částku na dopravu autem?

Zeman uděloval Zlatý kříž záchrancům života

Zlatý záchranářský kříž za záchranu života dostali dva mladíci za pomoc topícím se dětem a hasiči zasahující při tragické nehodě vlaku a kamionu ve Studénce.

Projekt Zdravé plíce odstartoval

S třímetrovým nafukovacím modelem plic odstartoval v Praze projekt Zdravé plíce zaměřený na osvětu o rakovině plic. V následujících měsících bude mít 35 zastávek v krajských a okresních městech.