Daily Archives: 9.4.2016

Handicapovaní získali práci v muzeu

Skupinka deseti postižených klientů Vincentina, zařízení se sídlem ve Šternberku s pobočkami v Šumperku, ve věku od 31 do 47 let, získala práci v Pradědově dětském muzeu v Bludově. Na starosti mají jeho úklid.

Dny umění nevidomých

Festival Dny umění nevidomých na Moravě slaví 22. ročník a u této příležitosti zve příznivce pěkné muziky na dva hudební večery na Novojičínsku.

Vzájemná pomoc

OPEL PRO HENDIKEPOVANÉ Invalidní řidič vozí hendikepované cestující v upraveném Opelu Movano. Co všechno bylo třeba, aby se sen stal skutečností?

Novorozenecké oddělení Thomayerovy nemocnice už využívá nové moderní přístroje

Díky charitativnímu projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv, který každoročně pořádá síť drogerií parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě, se loni podařilo vybrat celkem 5 228 582 korun.

Slunce svítí všem

Je tomu právě 25 let, co ve Stochově byla založena první speciální škola pro postižené děti v našem regionu. Od té doby se k ní připojily další mateřské a základní školy; v Unhošti pak vznikla i střední praktická škola.

Ústav lékového průvodce: Senioři v domovech jsou často ohroženi nevhodnými léky

Senioři v zařízeních sociální péče jsou ohroženi užíváním vysokého počtu léků i kombinacemi nevhodných léčiv vzhledem k jejich věku. Domovy seniorů se totiž potýkají s nedostatkem kapacity praktických lékařů a specialistů, kteří mohou zdravotní stav klientů pravidelně sledovat.

Neobyčejný večer pro neobyčejné děti

Již tento pátek 8. dubna 2016 se v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu uskuteční charitativní koncert houslisty Pavla Šporcla.

Cukrovky čtyřikrát přibylo. Lék? Tisíc kroků navíc

Začít zdravě jíst a být aktivní. Tak snadná je prevence a někdy i léčba onemocnění, které se stává celosvětovou hrozbou. Výsledky vůbec první studie Světové zdravotnické organizace (WHO) zaměřené na výskyt diabetu na celé zeměkouli jsou alarmující.