Daily Archives: 11.4.2016

Zemřel nejvyšší Čech, osmatřicetiletý Tomáš Pustina

V noci na neděli zemřel nejvyšší obyvatel České republiky Tomáš Pustina, měřil 224 centimetrů. Zemřel ještě mladý, v pouhých 38 letech. Proč zemřel?

Pacienti s parkinsonem narážejí na absenci sociálního zázemí

Pacienti s Parkinsonovou nemocí v Česku narážejí na nedostatek služeb a neznalost specifik onemocnění u posudkových lékařů, kteří rozhodují o příspěvku na péči a nároku na invalidní důchod či průkaz ZTP. Řekla to při příležitosti pondělního Světového dne Parkinsonovy nemoci Romana Skála-Rosenbaum z pacientské organizace Parkinson-Help.

Nemám ráda slovo handicap, říká neslyšící žena

Věra Strnadová se v letošním roce stala Ženou regionu, oceněna byla za svou práci pro neslyšící, nedoslýchavé a jejich přátele.

Režisér Clemens Cuby (68): Lékaři ho »odsoudili« na invalidní vozík, on se spontánně vyléčil!

Ten příběh zní jako pohádka, která nás utěší dobrým koncem, a přitom zaseje semínko zvědavosti a neklidu. Německý režisér a spisovatel Clemens Kuby (68) spadl v roce 1981 z okna ve střeše, z výšky patnácti metrů! Při dramatickém pádu si zlomil druhý bederní obratel neboli L2, a hlavně – pád mu přerušil míchu.

Mentálně postižení opouštějí ústav a stěhují se do bytů

Někteří handicapovaní přechod nezvládnou. Většině však začíná nový a bohatší život

Nevidomá zpěvačka v kostelech

Zrakově handicapovaná zpěvačka Monika Mašková má za sebou dvě úspěšná víkendová vystoupení v kostelech.

Lidé přispěli na nemocného Jakuba Berana

Jarmark radosti, který má za cíl zbourat bariéry mezi postiženými a nepostiženými lidmi, se odehrál v Chebu. Lidé, kteří sem o víkendu zavítali, měli jedinečnou šanci přispět nákupem jídla anebo pití na léčbu postiženého chlapce Jakuba Berana.

Jaké pomůcky zdravotní pojišťovna proplatí?

OTÁZKA: Náš tatínek má už značné problémy s chůzí a rovnováhou, a tak by nás zajímalo, jaké pomůcky typu chodítka nebo sedačky do sprchy by mu mohla pojišťovna proplatit.

Britská poslankyně a lékařka operovala Palestinky s rakovinou

Členka britského parlamentu Philippa Whitfordová využila parlamentní prázdniny k návratu ke své původní práci onkoložky.

Kanadští indiáni se potýkají s vysokou mírou pokusů o sebevraždu

Mimořádný stav vyhlásila v neděli jedna ze skupin původních obyvatel Kanady poté, co se od počátku dubna o sebevraždu pokusilo 11 jejích členů.