Daily Archives: 12.4.2016

Rodiče nemocných dětí bojují za hrazení neurorehabilitace

Rodiče dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními bojují za to, aby jejich dětem byla ze všeobecného zdravotního pojištění proplácena intenzivní neurorehabilitace. Připravili podpisovou akci nazvanou Držíme spolu a pro svůj záměr se snaží získat podporu.

Novela o ochraně ovzduší by mohla zlepšit i ochranu před zápachy

Novela o ochraně ovzduší, kterou projednává Sněmovna, by podle senátorky Jitky Seitlové (za SZ) měla navíc zlepšit možnosti ochrany obyvatel před zápachy z činnosti firem. Ministerstvo životního prostředí se k tomu ale staví zdrženlivě.

NS snížil náhradu pro pozůstalé za smrt ženy při dopravní nehodě

Nejvyšší soud (NS) dnes výrazně snížil náhradu nemajetkové újmy, kterou má řidič zaplatit pozůstalým po oběti dopravní nehody na Domažlicku. Původně měli dcera, bratr a matka zemřelé ženy dostat dohromady 7,5 milionu korun.

ÚS dal ženě novou šanci na odškodnění za trvalé poškození zdraví

Ústavní soud (ÚS) dal ženě s trvale poškozeným mozkem novou šanci na odškodnění. Od pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady požaduje prostřednictvím opatrovníka 35,1 milionu korun. Městský soud v Praze v minulosti označil nárok za promlčený, nyní se musí případem zabývat znovu, vyplývá z nálezu soudce zpravodaje Davida Uhlíře.

Karviná pošle nemocné děti na ozdravné pobyty

Pro nemocné děti, které trpí například astmatem, alergiemi nebo atopickým ekzémem, chystá Karviná během letních prázdnin sérii dotovaných ozdravných pobytů. Na dva týdny mohou vyrazit do lázní nebo na hory, řekla dnes mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Do posouzení dávky na péči se možná víc zapojí sociální pracovník

Posuzování závislosti seniorů či postižených na pomoci kvůli přidělení příspěvku na péči by se mohlo změnit. Větší slovo by při něm měli mít sociální pracovníci a rozhodovat by neměli jen posudkoví lékaři, řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD).

Cukrovka nebolí, většina lidí na sobě nic nepozná

Při příležitosti nedávného Světového dne zdraví, který je letos věnován právě diabetu, jsme se zeptali MUDr. Věry Prýmkové, diabetoložky z Interního oddělení Oblastní nemocnice Příbram, co bychom měli o tomto onemocnění vědět.

Postiženým dětem končí škola

Kam budou od září chodit do školy mnohdy těžce zdravotně handicapované děti z orlovské soukromé školy Duha v Lesní ulici? Tuto otázku musí hbitě řešit orlovská radnice spolu s rodiči dětí. Provozovatelka Duhy totiž k 31. srpnu 2016 končí provoz.

Známý je ochrnutý na pravou část těla. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Známý má inval.důchod 3st. po mozkové mrtvici v r. 2000. Má mobilitu 400 Kč a průkaz ZTP. Má těžkou vadu pohyb. ústrojí, nedojde téměř nikde, nic neunese v pravé ruce, je ochrnutý na pravou část těla. Má nárok na příspěvek na auto? Potřebuje jej na nákupy a k lékaři.

Nekoukej a lez O.K.!

Přijďte se v neděli 17. dubna 2016 podívat na výjimečné sportovní klání. Tříčlenné týmy složené z nevidomých, dospělých bez zrakového hendikepu a dětí budou závodit v lezeckém centru SmíchOFF v Praze 5.