Daily Archives: 13.4.2016

SZPI našla v kaši od Nestlé nadlimitní množství atropinu

Společnost dm drogerie markt s.r.o. musí stáhnout z trhu nemléčnou kaši značky Nestlé původem ze Španělska. Ve výrobku bylo nadlimitní množství atropinu, který je známý svými negativními účinky na lidské zdraví. Stažení potraviny ze sítě nařídila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Dnes to uvedla v tiskové zprávě.

Potravinářská inspekce letos kvůli hygieně zavřela 76 provozů

Už 76 provozů musela letos zavřít Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám. Podle inspektorů zůstává situace v některých potravinářských provozech značně neuspokojivá, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Kontinuální a systematická podpora rodin pečujících o dítě s postižením pomáhá rodičům situaci zvládnout a vychovávat své dítě doma

V souvislosti s probíhajícími diskusemi o reformě systému péče o ohrožené děti v České republice chce Společnost pro ranou péči, jeden z největších poskytovatelů sociální služby rané péče v České republice, upozornit na důležitost podpory rodin vychovávajících dítě s postižením.

Přerovská nemocnice získala certifikát pro pracoviště bazální stimulace

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu.

Test: Ujistěte se, že vaše oči jsou v pořádku

Patří mezi nejvýznamnější oční choroby současnosti. Je nejčastější příčinou ztráty zraku u lidí nad padesát let. Otestujte si, zda vám hrozí degenerace makuly.

PŘÍSPĚVKY NA POMŮCKY BEZ SOUDU

Úřady budou moci vyplácet příspěvky na zvláštní pomůcku zdravotně postiženým dětem a také postiženým lidem s omezenou svéprávností bez toho, že by rodiče a opatrovníci museli žádat o souhlas soud.

Rolničkové dny již mají patnáctý díl. Pomohou s novinkou příštího roku

Soběslavská Rolnička tento měsíc uspořádá již 15. ročník sbírky Rolničkové dny, které pomáhají lidem s postiženým. Výtěžek půjde na financování nové služby.

Pozor na podvodníky se zámky

Euroklíče pomáhají postiženým při vstupu na toalety a do výtahů. V domovních dveřích nemají co dělat

Můžete pomoci nemocnému chlapci

Jubilejní čtyřdenní výstava Dům a zahrada, která začíná zítra v Lounech, bude spojena s charitativní akcí ve prospěch chlapce Davida. Naším cílem je vybrat pro něj aspoň 50 tisíc korun a věnovat mu rehabilitační pobyt, říkají pořadatelé.

I tvrdí rockeři mají velká a otevřená srdce

Byla to skvělá akce. Rockový koncert populární skupiny Vosa Rock, který v sobotu 12. března spolu s kapelou na podporu FOKUSU Vysočina zorganizoval Karel Pazderka, pořádně táhl. Aby ne. Sálem ve skvělé atmosféře rezonovala výborná muzika a navíc všichni přítomní věděli, že svoji účastí přispívají na dobrou věc.