Daily Archives: 18.4.2016

Hela Nejedlá si přivezla medaili z abilympiády

Krnovanka Hela Nejedlá sklízí úspěchy na soutěžích pro zdravotně postižené. Před pár lety reprezentovala Českou republiku na abilympiádě v Japonsku, nyní přivezla cenu z Francie za malování na hedvábný šátek.

Zdravotně postižené děti podpoří zpěvem Ewa Farna

Martinka potřebuje vozík, Rozálka tříkolku, Daník sedačku, Kubík terapii a Vládík kočárek nebo chodítko. Pomůže Šumava na nohou

Družinářky se učí, jak pracovat s postiženými

Na družiny systém zapomínal, přitom se musí s hyperaktivními dětmi a autisty vyrovnat stejně jako škola

Vozíčkáři si vyberou, někdy ale sportovištím chybí zázemí

Kluby a sdružení nabízejí i tanec, box nebo jízdu na kole, v zimě pak jízdu na sjezdovce

Nevidomí lidé soutěžili ve čtení a psaní Braillova písma

Ve čtení a psaní Braillova písma soutěžilo patnáct nevidomých z Karlovarského kraje.

Vězněný ruský disident prý utrpěl vážné zranění páteře

Ruský disident a politický vězeň Sergej Mochnatkin byl surově zbit ve vězeňském táboře u Archangelska a má zlomenou páteř. Oznámilo to dnes ruské vysílání francouzské rozhlasové stanice RFI. Mochnatkin si odpykává trest 4,5 let vězení za účast v nepovolené demonstraci v Moskvě koncem roku 2013.

Mám roztroušenou sklerózu. Mám šanci na přiznání invalidního důchodu?

Dotaz:
potýkám se s novou diagnózou-roztroušená skleróza. I po léčbě Solumedrolem a doma Medrolem jsem úplně na odpis. Snažím se o pozitiva, zdravě jíst, cvičit, ale přetrvává veliká únava, jsem schopna fungovat denně 2-3 hodiny. Bolí mě v noci celé tělo, pravá část těla je horší. Mám závratě. Neumím si představit, že bych pracovala, i když se těším mezi lidi, ale nyní jsem ráda, že jsem ráda. Příznaky jsem měla zhruba půl roku předem. Čekám na léčbu. Chtěla bych si požádat o invalidní důchod na dočasný čas. Nevím dle čeho komise hodnotí, kolik musím mít EDSS. Zda jsou schopni objektivně posoudit stav, kdy člověk je fakt na padrtˇ, a to doslova. Třese se mi snad celé tělo, zvláště po aktivitě, z únavy, pak se nedokážu ani podepsat, najíst, vypadává mi vše z ruky. Už mi není dvacet a na druhou stranu věřím v lepší zítřky a návrat mezi lidi.