Daily Archives: 19.4.2016

Týmy s nevidomými lezci změřily síly při závodech Nekoukej a lez O.K.!

V neděli 17. dubna 2016 soutěžili nevidomí v lezení na umělé lezecké stěně. Už 6. ročníku se zúčastnilo 11 tříčlenných týmů, složených z nevidomého, dospělého bez zrakového hendikepu a dítěte. V prostorách pražského lezeckého centra SmíchOFF nechyběl ani doprovodný program včetně degustace poslepu, labyrint a novinka – zvuková střelba. Celou akci uspořádali lidé z dobrovolnické organizace GE Volunteers.

Jak mohu získat příspěvek na nákup schodišťové sedačky?

Dotaz:
Vzhledem k pokračujícímu věku, přidružují se různé neduhy a potíže, jako je artróza v kolenech , či osteoporóza páteře atd. Obracím se na vás o radu jakým způsobem lze získat finanční pomoc při nákupu schodišťové sedačky. Jsem invalidní důchodce a je mi 78 let. Vlastním průkaz ZTP . Prosím o bližší údaje a možnosti. Cena samotného výrobku je totiž tak vysoká, že bych si ji bez finanční pomoci nebyl schopen koupit.

Průvod Krumlovem připomněl staleté spory a umělci pak rozjeli benefiční akci pro Janu

Těžce postižená mladá žena získala v Českém Krumlově skvělou kamarádku. Veronika Hlavsová z Fioretta si zaslouží uznání

Postižení natáčeli i deset hodin

Téměř půl milionu zhlédnutí videa Happy Brno přesvědčilo jeho autory Adama Laška a Stanislava Karafiáta, aby vytvořili nové dílo. Tentokrát s mentálně postiženými herci.

Vodící psi předvedli, jak provedou nevidomého městem

Závody vodících psů se konaly ve Varnsdorfu. Na dvojice, kterou tvořili pes a nevidomý člověk, čekala trasa městem

Hranice: plošina pro vozíčkáře bude pouze pro zákazníky ČD

České dráhy převádějí nádraží na stát. Zapomnělo se však na plošiny pro vozíčkáře

Handicapovaným dětem na Haiti pomohli dárci z České republiky

Lavmanie a Kanaika jsou dvě čtyřletá děvčátka z Haiti, od narození postižená deformacemi dolních končetin. Před několika týdny se ale obě dívky podrobily operaci, pomohli jim čeští dárci.

Expedice nabídne cestovatelské zážitky handicapovaným lidem

Deset lidí s různou formou zdravotního postižení se společně se studenty Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci v červnu zúčastní týdenní expediční výpravy.