Daily Archives: 21.4.2016

Na koloně v Novém Jičíně tančili i žáci na vozíčku

Popularita tance stále roste. Svou roli v tom hrají různé taneční soutěže, ale i fakt, že tančit může každý. Tanec je oblíbenou aktivitou také u žáků praktické školy v Novém Jičíně. S polonézou nebo sambou se tu poperou i kluci a holky odkázaní na vozíček.

Úraz na motorce mu změnil život, v úspěchu ho nezastavil ani hendikep

Třiadvacetiletý Lukáš z Brna se narodil jako zdravý kluk. Před šesti lety měl ale těžký úraz na motorce na exhibičním závodě Pitbike a zůstal na vozíku. Dnes hraje profesionálně vozíčkářský basketbal za vídeňský tým, pracuje jako grafik v rodinné firmě, je ženatý a vyvíjí elektromotorku, kterou by mohli řídit lidé s tělesným postižením.

Praha poletí volným pádem. Napříč handicapy a proti předsudkům

Praha je letos Evropským hlavním městem sportu a bude tak hostit netradiční sportovní manifest „Praha letí napříč handicapy.“ Do jediného větrného tunelu v České republice, simulujícího volný pád, se v pondělí 25. dubna sjedou zástupci zdravotně postižených ze všech krajů republiky, aby společným létáním dokázali, že i s handicapem je možné dělat téměř cokoli.

Šance pro duševní zdraví

V Plzeňském kraji začala reforma psychiatrické péče. Přinést by měla méně lůžek v léčebnách

Sportovní hry přátelství Spořice

Ve středu 13.dubna se uskutečnil již 5.ročník Sportovních her přátelství, pořádaných Krajským výborem SPMP ČR, ve spolupráci s chomutovskou „Palachovkou“. Na akci se sjelo 82 handicapovaných sportovců z Ústeckého kraje a z německého Annabergu Buchholze se svými pedagogy, asistenty a některými rodiči.

Jihomoravský kraj letos vymezil na domácí hospicovou péči 10 mil.

Deset milionů korun dá letos Jihomoravský kraj organizacím na domácí hospicovou péči. Peníze si rozdělí osm poskytovatelů služby, řekl novinářům hejtman Michal Hašek (ČSSD).

V Pákistánu bylo zabito sedm policistů při útoku na očkující týmy

Ozbrojenci dnes na jihu Pákistánu zabili sedm policistů, kteří poskytovali ochranu zdravotníkům při očkování dětí proti obrně. Týmy zdravotníků doprovázené příslušníky bezpečnostních složek často napadají bojovníci hnutí Taliban a další islámští radikálové, kteří tvrdí, že kampaň kryje západní špiony nebo má za cíl obyvatelstvo sterilizovat.

Uprchlický tábor na letišti ohrožuje veřejné zdraví, tvrdí aténští starostové

Pět starostů aténských předměstí dnes poslalo protestní dopis řeckému premiéru Alexisi Tsiprasovi, v němž varují před „enormním rizikem pro veřejné zdraví“, které podle nich představuje přeplněný uprchlický tábor v areálu zrušeného letiště Elliniko.

Nemocnice u sv. Anny v Brně nabídne léčebné konopí v tobolkách

Lékárna v Nemocnici u svaté Anny v Brně začala vyrábět tobolky z léčebného konopí pro pacienty s chronickou bolestí.

V prvním čtvrtletí roku 2016 lidé nejčastěji stonali s nemocemi dýchací soustavy

Od ledna do března roku 2016 evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) celkem 450 715 případů ukončených dočasných pracovních neschopností, což je o 41 351 případů méně, než ve stejném období roku 2015. Stejně jako loni lidé nejčastěji stonali s nemocemi dýchacích cest, toto onemocnění bylo příčinou neschopenky pojištěnců ve 189 461 případech, z toho ve 150 703 případech lékaři diagnostikovali akutní infekci dýchacích cest.