Daily Archives: 22.4.2016

Za intoxikaci lidí na stadionu v U. Ostrohu nebude nikdo trestán

Policie odložila lednový případ intoxikace neznámou látkou, kterou se na zimním stadionu v Uherském Ostrohu nadýchalo 42 lidí. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Milena Šabatová. Policie věc prověřovala pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Rozhodnutí o vzdělání autisty ve spádové škole je pravomocné

Rozhodnutí Okresního soudu ve Vyškově, podle kterého měl autistický hoch právo na vzdělání ve spádové škole, ve čtvrtek nabylo právní moci. O den dříve vypršela lhůta pro odvolání.

ÚS vyhověl stížnosti muže, který žádal náhradu za pád na chodníku

Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti muže, který upadl na zledovatělém chodníku, poranil si nohu a marně žádal odškodnění od hlavního města Prahy a jeho technické správy komunikací.

V květnu bude Abilympiáda

Česká abilympijská asociace zahájí 24. ročník ABILYMPIÁDY – přehlídky schopností a dovedností lidí se zdravotním postižením, které se konají 20. a 21. května v Tipsport areně Pardubice

Sedm vyvrácených mýtů o AIDS. Důkazy Lékařů bez hranic

AIDS je smrtelná nemoc, kterou trpí hlavně homosexuálové. Pokud se nakazí žena, její dítě bude automaticky virem HIV nakaženo také. Je to všechno pravda? Lékaři bez hranic dokazují na sedmi příkladech, jak je léčba této smrtelné choroby úspěšná.

Smutek může vést k poruchám srdce, zjistili vědci

Ztráta nám drahé osoby, je-li ještě navíc nečekaná, může skutečně zlomit naše srdce. A to doslova, protože v prvních 12 měsících po úmrtí se pravděpodobnost, že budeme trpět atriální fibrilací, nejběžnější poruchou srdečního rytmu, která ve 25 procentech případů vede ke mozkové příhodě, zvyšuje až o 41 procent.

I s postižením pracují naplno

Ztíženou situaci na pracovním trhu mají zdravotně handicapovaní. Ačkoliv jim vychází vstříc zákon o povinnostech zaměstnavatele, který pobízí k jejich přijímání, v praxi firmy mnohdy využívají jiných zákonem daných možností. Jsou ale i výjimky, mezi něž patří mnohdy úřady. Mezi ně se řadí také Magistrát města Liberce.

Vernisáž i koncert. Nevidomí umělci oslavili v knihovně svůj den

Bohatý program věnovaný nejen nevidomým návštěvníkům si připravila na včerejší odpoledne prostějovská knihovna. Kulturní odpoledne ke Dni umění nevidomých zahájila slavnostní vernisáž obrazů známé slabozraké výtvarnice Sally Booth.