Daily Archives: 25.4.2016

Pacienti s kochleárním implantátem by rádi měli jeho výměnu zdarma

Pacienti s vadou sluchu usilují o to, aby byla výměna strojku pro kochleární implantát zdarma. Takzvaný řečový procesor, který je napoprvé hrazený, se totiž po letech často poškodí a je potřeba nový. Jenže zdravotní pojišťovny na něj přispívají jen jednou za deset let.

Zotavení. Cesta, jak se vyléčit

Nezisková organizace Ledovec, která působí v kraji, už 15 let bojuje za to, aby duševní nemoc nebyla Kainovým znamením, které vyřadí nemocného z normálního života. Ledovec nyní spustil projekt Zotavení, který přináší ve světě uznávaný systém léčby některých psychických onemocnění.

Koncert pomůže Jakubu Navarovi

Výtěžek z koncertu klasické hudby, na němž zazní díla Bacha, Mozarta, Händela a dalších mistrů vážné hudby, bude věnován na rehabilitační program těžce postiženého sedmiletého Jakuba Navary z Neratovic.

Výstava jinak: první krok a hned velký náraz

Zlínský zámek nechává od dubna do července nahlédnout do světa nevidomých. Projít si trasu bytu ve tmě vyzkoušela i redaktorka Deníku. Výstava Není tma jako tma se další měsíce přesouvá postupně do Hradiště, Kroměříže a Vsetína.

Walking football je skvělý pro rehalilitaci

Také do Itálie si našel cestu walking football, chodící fotbal, při němž je zakázáno běhat. V severoitalském Lignano Sabbiadoro se dokonce počátkem dubna konal první evropský turnaj.

Lukašenko nabádá Bělorusy k zdravému životu téměř bez alkoholu

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko nabádá spoluobčany ke zdravému životnímu stylu. Dnes je mimo jiné vyzval, aby zanechali pití alkoholu, ovšem „nikoli úplně“, protože všeho moc může škodit, upozornila agentura AFP.

Kancelář ombudsmanky přijímá dvojnásobek stížností na hluk

Kancelář ombudsmanky Anny Šabatové přijímá více stížností na hluk z dopravy, sdělila mluvčí Iva Hrazdílková. Podle ní loni chodila jedna stížnost za měsíc, letos je to dvojnásobek.

V Praze začíná série představení spolku Loutky v nemocnici

Ve Švandově divadle v Praze začala série pravidelných nedělních dětských představení spolku Loutky v nemocnici.

Hygienici ve čtvrtletí uzavřeli sedm provozoven stravování

Hygienici v prvním čtvrtletí letošního roku uzavřeli sedm provozoven stravovacích služeb, což je o deset méně než ve stejném období loni.