Daily Archives: 26.4.2016

Festival Celek chce pomoci splnit Václavu Havlovi jeho sen

Jako jednotlivci nezmůžeme nic, důležitý je celek, tam vzniká síla. Takové je motto pořadatelů Festivalu s příznačným názvem Celek. Ten se koná 21. května ve Školícím výcvikovém centru HSCP ve Vršovicích.

Potřebným poslouží dva nové domky

Královéhradecký kraj včera v Hořicích oficiálně otevřel dva domy pro komunitní bydlení 16 klientů hořického ústavu tělesně postižených. Sedm let připravovaný projekt přišel na 29 milionů korun, většinu nákladů zaplatí dotace z fondů Evropské unie.

Nikdy jsem se neřídila poučkami, ale potřebami vlastního těla, říká Simona

Přestože se o rakovině hovoří jako o smrtelné chorobě, dá se nad ní zvítězit. Jak říká Simona Kratochvílová z Miřetic, člověk musí jen chtít.

Země EU loni varovaly před více než 2000 výrobky na unijním trhu

Evropský systém varování před nebezpečnými výrobky na trhu loni zaznamenal 2072 upozornění. Na tiskové konferenci to dnes uvedla komisařka Evropské unie pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a rovnost mužů a žen Věra Jourová.

Festival Mezi ploty podle organizátorů myslí na duši

Hudební a divadelní festival Mezi ploty, který se uskuteční 28. a 29. května na půdě Psychiatrické nemocnice Bohnice v Praze, myslí i na duši. Součástí každé z programových zón bude ‚srdce zóny‘, ve kterém se zájemci setkají s psychology a dozvědí se, kde hledat pomoc s různými životními problémy.

Divadelní představení pomůže nemocné dívce usnadnit život

Občanské sdružení Sponte Sua organizuje už dlouhé roky charitativní divadelní představení, jejichž výtěžek pomáhá hendikepovaným lidem

Slovenský soud přiznal Romce odškodné za její sterilizaci

Slovenský soud přiznal odškodné ve výši 16.597 eur (448.000 korun) romské ženě, kterou v roce 1999 bez jejího souhlasu sterilizovali v nemocnici na východě země.

Britský obchod zavádí tichou nakupovací hodinu

Hypermarket v anglickém městě Manchester zavádí tichou nakupovací hodinu pro lidi trpící nejrůznějšími duševními potížemi, pro něž je kvůli hluku nakupování stresující. Sám manažer totiž trpí úzkostmi.

Milan pokračuje! Teď chce splnit sny nevidomé dívce

Charitativní akce Cesta proti bolesti má další díl. Milan Dzuriak z Jirkova se po loňské úspěšné charitativní akci „Cesta proti bolesti“ rozhodl pro její pokračování. Letos chce pomoci splnit sny nevidomé školačce ze třetí třídy Terezce Lukšíkové z Jirkova.

Sedmiletý Kryštof si nemoc nechce připustit

Má mozkovou obrnu. Na druhou stranu je ale ctižádostivý a velmi zvídavý. Úsměvy tento chlapec rozdává na počkání. Rád sleduje předpovědi počasí a montuje vše, co mu přijde pod ruku. „Je to takový náš montér Václav,“ říká o svém synovi maminka Lucie.