Daily Archives: 27.4.2016

Lymfom Help Golf Tour s Klárou Spilkovou

Klára Spilková zahájila letošní ročník Lymfom Help Golf Tour. Cíl: Zahrát si golf a svou účastí na turnajích přispět na pomoc pacientům s maligním lymfomem – zhoubným lymfatickým nádorem. Patronka: Klára Spilková (foto).

Devět typů rakovin, které hrozí kuřákům

Domníváte se, že největším strašákem pro milovníky cigaretového dýmu je rakovina plic? Omyl, kouření cigaret totiž zvyšuje riziko téměř všech typů rakovin.

Na chráněné dílny šly miliony, žádné nevznikly

Z dobrých úmyslů se nakonec vyklubaly dotační podvody, které se vyšplhaly až na škodu přes pět milionů korun. Tvrdí to žalobce o Nadě Vomáčkové a Mileně Hrbáčkové z brněnské neziskové organizace Liana.

Soud rodičů s olomouckou nemocnicí brzdí více jak rok spor znalců

Soudní spor rodičů pětileté těžce postižené Lucie s olomouckou fakultní nemocnicí brzdí již více jak rok různé názory znalců. Rodiče nemocnici žalují o 16,9 milionu korun kvůli údajně špatně vedenému porodu, po kterém se dítě narodilo s poškozeným mozkem.

Kamarádi jezdí novým fordem

Nový vůz zajistí hendikepovaným bezpečnou přepravu.

Dobrá zpráva pro zdravotně postižené

Celkem 68 volných pracovních míst nabízí Úřad práce v České Lípě pro osoby se zdravotním postižením.

Horolezkyně s kardiostimulátorem chce překonat světový rekord

Horolezkyně s kardiostimulátorem Markéta Hanáková (foto) chce zdolat nejvyšší afghánskou horu Nošak, jejíž vrchol leží ve výšce 7492 metrů nad mořem. Tak vysoko se ještě žádný člověk s tímto přístrojem nedostal.

Verunka svůj olympijský sen nevzdává

Jako malá chvíli neposeděla. Sport ji bavil a ze všeho nejvíce lyžování. Jejím snem byla olympiáda. Pak přišel osudný pád. Teď jí pomáhají děti z celé republiky. Naposledy běžela pražská mateřinka.

Roj světlušek rozsvítí Jihlavu. Prožene se i zoologickou zahradou

Už zítra se v krajském městě Vysočiny poprvé koná Noční běh pro Světlušku nadačního fondu