Daily Archives: 28.4.2016

V Ostravě bude počátkem května veletrh věnovaný konopí

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se poprvé uskuteční veletrh KONOPEX, který bude věnován konopí. Představí využití této rostliny v lékařství, textilním průmyslu i stavebnictví. Na veletrhu od 6. do 8. května se bude prezentovat více než pět desítek vystavovatelů z různých míst Evropy.

Senát schválil výraznější varování před škodlivostí kouření

Varování před škodlivostí kouření bude na krabičkách cigaret ještě letos výraznější. Obchodním řetězcům bude hrozit až desetimilionová pokuta, pokud vyřazené nezávadné potraviny nepředají k rozdělení mezi sociálně potřebné. Změny přinese novela o potravinách, kterou schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Na dalším místě v Praze se přemnožila zdraví nebezpečná bakterie

Na dalším místě v Praze se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se v domech v několika ulicích ve Střížkově.

Pro pacienty je důležité co nejdřív začít rehabilitaci

Čím rychleji se zahájí rehabilitace, tím má pacient větší šanci na zlepšení v oblasti aktivit a participací. Důležitostí včasné rehabilitace s nutností návaznosti rehabilitace sociální, pedagogické a pracovní se přední odborníci v rehabilitaci zabývají právě dnes (28. dubna) na konferenci II. košumberský den, která se koná v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé.