Daily Archives: 29.4.2016

Veronika je od narození neslyšící, i přes svůj hendikep pomáhá druhým

Pětadvacetiletá Veronika z Lelekovic se narodila s těžkou vadou sluchu. Správnou diagnózu ale lékaři rodičům sdělili až o tři roky později, kdy sami začali pátrat, proč je řeč jejich dcery tak opožděná. Diagnostika miminek v té době ještě nebyla taková jako dnes. Veronika ale svůj hendikep zvládá velmi dobře.

Autismus není nic, co by vám měli druzí závidět, ale rozhodně to není nic, zač by se měl člověk stydět

Autismus je takzvané vývojové mentální postižení projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku.

Denní stacionář v Jičíně slavnostně převzaly děti s postižením

Nově zrekonstruovanou budovu v Jičíně, která bude sloužit jako denní stacionář pro tělesně a mentálně postižené, si ve středu slavnostně převzali její uživatelé.

Lidé se stále častěji vrací k přírodní medicíně

Lidé se nyní stále více zajímají o to, co jedí a pijí. Výrazně stoupá trend zdravé výživy, raw potravin a roste také zájem o alternativní metody léčby zdravotních i psychických potíží.

Lázně v regionu nabízejí léčení mrazem nebo švestkový zábal

České lázeňství – to nejsou jen Karlovy Vary. Jedinečnými kolonádami a léčivými prameny se můžou pochlubit i Olomoucký a Zlínský kraj. Zpravodajové Deníku pro vás vytipovali ty nejzajímavější lázeňské procedury, představili také prameny na nejrůznější zdravotní neduhy.

Léčebné konopí bude možná hradit zdravotní pojišťovna


Podle Němečka se možná bude jednat o úhradě konopí z pojištění.
Ministerstvo zdravotnictví by do roka mohlo mít výsledky výzkumu o účincích léčebného konopí na pacienty.

Odbory: Bezpečnost práce je v ČR stále podceňována

Problematika bezpečnosti práce a prevence je v Česku podceňována a ignorována, o čemž svědčí statistiky pracovní úrazovosti. Počet preventivních kontrol bezpečnosti práce by se měl zvýšit.

AKCE CIHLA začne pouličním happeningem

Celostátní benefiční sbírka AKCE CIHLA bude od devětadvacátého dubna už po sedmnácté lákat v ulicích šestnácti měst ke koupi speciálních benefičních cihel.